Privatūs vežėjai sostinės gatvėse pasirodys kitų metų vasarą

spalio 17 05:32 2014 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Praėjusių metų rudenį Vilniaus miesto Taryba pritarė sprendimui, kad privatūs vežėjai grįžtų į sostinės gatves. Apie tai, kokius maršrutus žadama jiems perduoti, kada privačių vežėjų autobusų tikimasi sulaukti miesto gatvėse, kalbamės su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto transporto skyriaus vyriausiuoju specialistu Kastyčiu LUBIU.

– Ar jau nuspręsta, kokie sostinės viešojo transporto maršrutai bus atiduoti privatiems vežėjams?

Išankstiniame skelbime pateikta informacija, kad planuojama skelbti konkursą penkiems pagrindiniams Vilniaus miesto autobusų maršrutams, numatant, kad jais turės vežti 40 standartinių dviašių autobusų su planuojama metine rida 2 562 515 km, taip pat 19 privežamųjų autobusų maršrutų, numatant, kad jais turės vežti 43 mažos talpos autobusai su planuojama metine rida 4 116 244 km.

Derėtų pabrėžti, jog išankstiniame skelbime nurodyta rida ir transporto priemonių skaičius yra orientacinio pobūdžio.

Įvertinus dabartinių Vilniaus miesto viešojo transporto priemonių amžių ir padidėjus keleivių srautams bei dėl šių priežasčių išaugus triašių autobusų poreikiui, priimtas sprendimas skelbti konkursą keturiems pagrindiniams maršrutams, kur keleiviai vežami triašiais autobusais, bei aštuoniolikai vidutinės talpos mažesnio intensyvumo privežamųjų autobusų maršrutų, orientuojantis į išankstiniame skelbime nurodytą ridą.

– Ko gero, jau sulaukta besidominčių konkurso sąlygomis vežėjų? Tai – užsienio kompanijos, ar yra ir Lietuvos įmonių?

Norėčiau pabrėžti: konkursas dar nepaskelbtas, jis bus skelbiamas vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu, kuriame numatyta, kad apie planuojamą skelbti konkursą turi būti pateiktas išankstinis pranešimas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje prieš metus. Tai ir buvo padaryta 2013 m. lapkričio 13 d., t. y., atspausdintas išankstinis informacinis skelbimas apie Vilniaus miesto savivaldybės ketinimą skelbti vežėjų parinkimo konkursą keleivių vežimui vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais Vilniaus mieste.

Pasirodžius pasiūlymui, būsimuoju konkursų domėjosi tiek užsienio, tiek Lietuvos vežėjai.

– Kokiam terminui bus skelbiami konkursai?

– Konkursas bus skelbiamas 7 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti sutartį dar 3 metams. Metinė rida bus artima išankstiniame skelbime nurodytai ridai.

– Ar bus privatiems vežėjams atiduotas bent vienas iš vadinamųjų greitųjų maršrutų?

– Planuojama į pagrindinių autobusų maršrutų paketą įtraukti vieną greitąjį autobusų maršrutą. Tai turėtų būti 4G autobusų maršrutas „Pilaitė–Konstitucijos pr. –Saulėtekis“.

– Kiek didelės ar mažos talpos autobusų turės pateikti privatūs vežėjai?

– Pagrindinių autobusų maršrutų pakete numatytais maršrutais keleivius turės vežti 42 didelės talpos triašiai autobusai, o privežamųjų autobusų maršrutų pakete numatytais maršrutais – 52 vidutinės talpos autobusai.

– Kada paaiškės konkurso nugalėtojas? Ar tai bus viena kompanija, ar maršrutai galės bus paskirstyti keletui keleivinio transporto įmonių?

– Konkurso nugalėtojai turėtų paaiškėti 2015 m. sausio mėnesį, o sutartis pasirašyta 2015 m. vasario mėnesį. Kadangi konkursas bus skelbiamas dviems maršrutų paketams, tai ir nugalėtojai, tikėtina, bus du. Tačiau gali būti ir vienas, kuris dalyvaus konkurse abiejų maršrutų paketuose vežti keleivius nurodytais autobusų maršrutais ir pateiks geriausius siūlymus.

Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad galimybėmis vežti keleivius abiejuose paketuose nurodytais maršrutais ypač domėjosi vežėjai iš užsienio.

– Galbūt jau aiškėja, kada privatūs vežėjai išvažiuos į miesto gatves?

– Į miesto gatves konkurso nugalėtojai turėtų išvažiuoti ne vėliau kaip 2015 m. vasarą, nes po sutarties pasirašymo prireiks mažiausiai keturių mėnesių konkurso metu nurodytoms transporto priemonėms pagaminti.

– Ar privačiuose autobusuose galios elektroninis bilietas, ar nesiskirs vežimo tarifai?

– Privatūs vežėjai, nugalėję konkurse, prisivalės prisijungti prie bendros bilietų sistemos, teiks visas numatytas lengvatas keleiviams ir veš keleivius pagal Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įgaliotų įmonių patvirtintus eismo tvarkaraščius, kuriuos bus galima rasti tiek viešojo transporto stotelėse, tiek ir interneto svetainėje vilniustransport.lt.

– Ar privatūs autobusai bus pažymėti kitokiais logotipais, ar skirsis jų spalva?

– Visi į maršrutus išvažiuosiantys autobusai bus nudažyti konkurso sąlygose nurodyta sidabrine spalva ir bus pažymėti analogiškais logotipais, kaip ir dabar keleivius vežančios naujai įsigytos transporto priemonės.

– Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.