Profesinių sąjungų atstovų susitikime – ir rūpestis dėl COVID-19

rugsėjo 18 04:22 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Rugsėjo 17-ąją  įvyko Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos posėdis Kauno autobusų stotyje. Jame dalyvavo Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis, Teisininkė Jovita Jančiauskienė, UAB „Kėkbusas“ Michailas Pušinovas, UAB „Naujosios Akmenės autobusų parko profsąjungos pirmininkė Janina Nemekštytė, UAB „Kautra“ profsąjungos „Vairas“ pirmininkė Elena Buraja, Taybos narė Daiva Šamburkienė, UAB „Ukmergės autobuso parkas profsąjungos pirmininkas Andrejus Rakickis ir VĮ „Kauno regioniniai keliai’ profsąjungos pirmininkas Petras Veryga. 

 

 

Federacijos pirmininkas supažindino valdybos narius su kovo 12 d. vykusiu posėdžiu ir jame priimtais sprendimais.

Valdybos posėdyje išklausyta informacija dėl finansinės situacijos keleivinio transporto bendrovėse, dėl Covid 19 pasekmių. Federacijos pirmininkas paminėjo, kad karantino metu keleivinio transporto bendrovės ypač finansiškai nukentėjo, prarado apie 30-40% keleivių  vietinio susisiekimo transporte tiek ir tarptautiniuose maršrutuose. Dėl to Vyriausybė turėtų skirti paramą keleivinio transporto sektoriui Covid 19 laikotarpio nuostoliams padengti.

Teisininkė J. Jančiauskienė supažindino su Darbo kodekso pakeitimais, kurie įsigaliojo nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. Kalbėta apie tai, kad privačiose bendrovėse vairuotojams darbdaviai neapmoka už darbą pertraukiamu grafiku.

UAB ,,Kėdbusas“ profsąjungos pirmininkas kalbėjo apie įmonėje vykstančias kolektyvines derybas. M. Pušinovas informavo, kad Kėdainių savivaldybė yra įsiskolinusi bendrovei 80 tūkst. už dyzelinį kurą ir ligi šiol nėra pasirašyta kolektyvinė sutartis.

Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacijos valdyba pritarė pirmininko B. Bučelio kandidatūrai, kuris kandidatuoja Seimo rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, bendrame sąraše. Nr.141.

Kitas Federacijos posėdis įvyks gruodžio 4 d. Kėdainiuose.

Bronius Bučelis