„Regitra“ paskelbė naujausius kelių transporto priemonių registro duomenis

vasario 17 04:42 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

isuzu-nValstybės įmonės „Regitra“ paskelbti naujausi Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro duomenys atskleidė, kad šalyje ir toliau daugėja dyzelinius variklius turinčių transporto priemonių, o benzininių skaičius ir toliau mažėja. Taip pat vis daugiau eksploatuojama ir hibridinių (varomų benzinu ar elektra) bei elektrinių transporto priemonių.

Per praėjusius metus transporto priemonių, varomų benzinu ar elektra (hibridų) dalis išaugo 33,9 proc. (iki 3 806), o varomų vien tik elektra padaugėjo 21,6 proc. (iki 590). Dyzelinių transporto priemonių dalis dar padidėjo 7,9 proc. (iki 868 839).

Pastaraisiais metai nuolat mažėjantis benzininių transporto priemonių skaičius šią tendenciją išlaikė ir 2015 m., pernai šių transporto priemonių sumažėjo 4 proc. (iki 343 062)

Toliau mažėjo ir degalams naudojančių benziną ar suskystintas dujas, jų dalis „susitraukė“ dar 2,5 proc. (iki 115 919).

Registro duomenys apima informaciją apie Lietuvoje įregistruotas ir turinčias galiojančią privalomąją techninę apžiūrą motorines transporto priemones: lengvuosius ir krovininius automobilius, autobusus, mopedus, motociklus, triračius ir keturračius.

Registro duomenimis, šių metų pradžioje dyzelinės transporto priemonės sudarė daugiau kaip pusę (65 proc.) visų motorinių transporto priemonių; benziną naudojo 26 proc., benziną arba suskystintas dujas – 9 proc.

Nors benzinu ar elektra (hibridinių) ir vien tik elektra varomų transporto priemonių dalis pernai didėjo, šios transporto priemonės sudarė palyginti nedidelę dalį.

Naujausius registravimo duomenis galima rasti čia:

http://www.regitra.lt/lt/registrai/_st

 

Regitros informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka