Revizijos komisija: A. Kondrusevičiui ir R. Malkui – įtarimai dėl didelės turtinės žalos asociacijai

vasario 26 12:48 2015 Spausdinti straipsnį Naujienos

2015 m. vasario 26 d. asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje po Revizijos komisijos pranešimo prezidiumo nariai nutarė teikti pareiškimus Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Vidaus reikalų ministrui dėl galimai neteisėtų prezidento Algimanto Kondrusevičiaus ir buvusio generalinio sekretoriaus Ričardo Malkaus veiksmų.

Revizijos komisijos pirmininkė Alicija Monkevič pristatė komisijos atliktą analizę. Joje apžvelgti A. Kondrusevičiaus ir R. Malkaus veiksmai, kuriuos galima traktuoti kaip piktnaudžiavimą pareigomis: atlikus galimai fiktyvų darbo santykių nutraukimą ir prezidentą vėl įdarbinus kitą dieną, A. Kondrusevičiui buvo priskaičiuota išmokėjimui 99 956,68 Lt suma ir tuo padaryta didelė turtinė žala asociacijai ir viešajam interesui.

Kitas atvejis, kurį nuspręsta perduoti teisiniam vertinimui, yra dėl galimai neteisėtų „Linavos“ prezidento veiksmų, asociacijai apmokant UAB „Transvelas“ pateiktas sąskaitas už pervežimo paslaugų teikimą (iš viso už 1 668 711,73 Lt).

Revizorės nustatė, kad asociacijoje nerasta jokių dokumentų, pagrindžiančių sąskaitų apmokėjimą, o UAB „Transvelas“ į Revizijos komisijos prašymus paaiškinti, kokias paslaugas įmonė teikė asociacijai, iki šiol nereagavo.

Taip pat pažymėta, kad apmokėjimas vyko 2-3 kartus didesnėmis nei rinkos norma kainomis, todėl Revizijos komisijos išvadoje teigiama, kad tokie pinigų pervedimai laikytini galimai neteisėtais, A. Kondrusevičiui piktnaudžiaujant savo, kaip prezidento, padėtimi.

Dar vienas pareiškimas teikiamas ir dėl R. Malkui skirtos 118 301,53 Lt dydžio kompensacijos, kuri buvo priskaičiuota, A. Kondrusevičiui pasirašius darbo sutarties pakeitimą viršijant jam suteiktus įgaliojimus, be prezidiumo patvirtinimo.

Linavos informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.