Rusijos studentai sukūrė pigų autopilotą

balandžio 25 03:41 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Rusijos Tomsko valdymo sistemų ir radioelektronikos valstybinio universiteto (TUSUR) studentai išrado autopilotą automobiliams. Jo gamyba kainuoja gerokai pigiau nei analogiškų, sukurtų didelėse kompanijose, praneša RIA „Novosti“.

„Tai – radaras, spinduliuojantis radijo signalus ir priimantis signalą, atsispindėjusį nuo tikslo. Žinant signalo judėjimo ir jo grįžimo greitį, galima apskaičiuoti atstumą. Tai patogu, pavyzdžiui, važiuojant tamsoje ar rūke – kuomet matomumas itin prastas. Esminis prietaiso privalumas – nedidelė jo kaina“, – aiškina konstruktorių biuro vadovas Aleksandras Veršininas.

Pasak jo, autopilotų analoguose naudojami skaitmeninio skenavimo principai, reikalaujantys brangių mikroschemų bei procesorių duomenims apdoroti. Išradėjai iš Tomsko pakeitė juos pigia linze. A. Veršininas aiškina, kad, važiuojant naudojantis jų sukurtu autopilotu, jis prijungiamas prie kompiuterio, kurio ekrane atsispindi visa informacija apie artėjančią kliūtį.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.