Rygos viešajame transporte – daugiau lengvatomis besinaudojančių keleivių

gegužės 03 04:56 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Rygos Dūma priėmė įstatymo pataisas, numatančias daugiau lengvatų viešojo transporto keleiviams.

 

 

 

 

 

 

Šiuo metu lengvatomis gali naudotis pensininkai, daugiavaikiai tėvai bei medicinos įstaigų darbuotojai.  Ateityje lengvatos galios ir buvusiems Vidaus reikalų, Krašto apsaugos, Kultūros ministerijų struktūroms priklausiusiems darbuotojams. Jie galės naudotis tomis pačiomis lengvatomis, kaip ir kiti numatytą darbo stažą turintys pensininkai, praneša Riga.lv. Nedirbantys šių struktūrų darbuotojai galės važinėti Rygos viešuoju transportu nemokamai, dirbantys – 50 proc. pigiau.

Iki šiol galimybę naudotis lengvatomis turėjo teisę tik atitinkamą darbo stažą turintys pensininkai. Priėmus pataisas, neliks juridinių niuansų, kai minėtų struktūrų darbuotojams lengvatos negaliojo.

60 proc. nuolaida važiuoti Rygos viešuoju transportu gaus ir tėvai, auginantys nuo trijų iki penkių vaikų. Anksčiau tokia nuolaida buvo taikoma tik vienam iš tėvų.

Medikai, dirbantys kurioje nors iš savivaldybei priklausančių medicinos įstaigų daugiau kaip 20 valandų per savaitę, taip pat įgis teisę į viešojo transporto lengvatą.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka