Sankt Peterburge atsiras išmaniosios autobusų stotelės

liepos 02 03:26 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Sankt Peterburge atsiras autobusų stotelės, kur bus įrengti bankomatai, mokėjimo terminalai, Wi-Fi internetas ir informaciniai stendai, pranešantys, kiek laiko liko laukti autobuso, tramvajaus ar troleibuso.

Projektą, pavadintą „Išmaniosios stotelės“, ketinama įgyvendinti pasitelkus privačius investuotojus. Laukdami autobuso, keleiviai galės ne tik naršyti po internetą, bet ir susimokėti už paslaugas. Be to, čia bus sumontuotas specialus mygtukas, kurį paspaudus bus galima išsikviesti policiją ar greitosios pagalbos automobilį.

„Išmaniosiose stotelėse“ taip pat bus galimybė įsigyti viešojo transporto bilietus.

Investuotojai už savo lėšas žada įrengti „išmaniąsias stoteles“ per penkerius metus. Jie taip pat prižiūrės įrangą stotelėse, gaudami pelną už jose veikiančius bankomatus. Tokiu būdu miesto valdžiai naujųjų stotelių įrengimas nekainuos.

Šiuo metu projektas derinamas. Jei jam bus pritarta, iš pradžių Sankt Peterburge atsiras šimtas „išmaniųjų stotelių“, pirmoji – jau šių metų rudenį. Idėjos autoriai ketina jas pradėti montuoti miegamuosiuose rajonuose, greta judriausių sankryžų. Tam, kad įranga būtų apsaugota nuo vandalų, stotelėse bus montuojamos ir vaizdo stebėjimo kameros.

Parengė Lina Jakubauskienė

Dainės Ribokienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.