Seimas svarstys siūlymą transporto lengvatų kompensavimą užtikrinti iš valstybės biudžeto

by Lina | 9 gegužės, 2017 4:19 am

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Ritos Tamašunienės pristatytas Transporto lengvatų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-2812), kuriomis siūloma nustatyti, kad vežėjų išlaidos (negautos pajamos), susijusios su važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais lengvatomis, būtų kompensuojamos ne iš savivaldybių, išdavusių šiems vežėjams leidimus vežti keleivius, biudžetų, bet iš valstybės biudžeto.

„Įstatymo projektu siūloma numatyti, kad važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais lengvatų kompensavimas būtų užtikrintas iš valstybės biudžeto. Finansuojant šią funkciją gyventojų pajamų mokesčio įplaukomis, šios lėšos pasiskirsto atskiroms savivaldybėms neproporcingai pagal realų jų išlaidų poreikį šiai funkcijai atlikti. Dėl šios priežasties ir dėl žymiai išaugusių lengvatinio keleivių vežimo kompensacijų skaičiavimo ir mokėjimo funkcijos kaštų, daugelis savivaldybių patiria rimtą sunkumą finansuojant šią bei kitas savarankiškas funkcijas“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Po pristatymo už projektą balsavo 50 Seimo narių, prieš – 5, susilaikė 24 parlamentarai. Pritarus pakeitimams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 22 d.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

 

Source URL: http://ebus.lt/seimas-svarstys-siulyma-transporto-lengvatu-kompensavima-uztikrinti-is-valstybes-biudzeto/