„Shweeb” – minu ir važiuoju

liepos 27 05:01 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Pastaruoju metu pasaulyje atsiranda vis daugiau ir įvairesnių transporto rūšių, galinčių konkuruoti su miestų gatves užkemšančiais nuosavais automobiliais. Ypač daug dėmesio skiriama tam, kad tokios transporto priemonės kuo mažiau terštų aplinką. Viena iš tokių naujovių – ant specialaus bėgio tvirtinamos permatomos kabinos su viduje įtaisytais pedalais.

Pirmąsyk ši transporto rūšis pasirodė Naujosios Zelandijos pramogų parke „Agroventures Adventure Park“. Idėja, ko gero, pasiteisino, nes netrukus transporto sistema „Schweeb“ atsirado ir Naujosios Zelandijos Rotorua mieste.

Vienam keleiviui skirtos kabinos specialiais ratukais pritvirtintos prie aukštai nutiesto bėgio. Iš esmės tai – patobulintas dviratis, kadangi kabinos juda tuomet, kai keleivis mina jose įtaisytus pedalus. Idėjos sumanytojų teigimu, šia transporto rūšimi gali naudotis ir ne itin sportiški žmonės – energijos kabinai judėti reikia nedaug.

Kapsulės priekis ir galas aptraukti specialia guma, taigi kabinoms susidūrus, keleiviai nepajunta diskomforto. Atvirkščiai: važiuojantysis iš paskos gali lengvai stumtelėti priešais jį lėčiau judančią kabiną.

Prireikus galima ir pasitraukti iš trasos – numatytos ne tik vienabėgio transporto stotelės, bet ir specialios „kišenės“, į kurias galima įvažiuoti trumpam atsipūsti.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.