Šiaulių mero Artūro Visocko pozicija dėl situacijos „Busture“

birželio 18 03:59 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Birželio 7 dieną vykusio UAB „Busturas“ darbuotojų mitingo metu skambėjo kaltinimai ne tik keleivių pervežimo bendrovės, bet jau ir Savivaldybės vadovams. Profesinės sąjungos aktyvistai tvirtino, kad Šiaulių meras turi jų atsiprašyti, grasino streiku. Lieka neaišku, kodėl Šiaulių miesto savivaldybė turi atsiprašinėti, kai dedamos tokios pastangos, kad ši įmonė taptų lyderiaujančia keleivinio transporto srityje, kad įsilietų į tokių miesto bendrovių gretas kaip AB „Šiaulių energija“ ir UAB „Šiaulių vandenys“. Greiti pokyčiai kai kam gali būti nepriimtini, tačiau ir toliau sieksime konstruktyvaus bendradarbiavimo, ir toliau palaikysime šios įmonės augimą.

 

 

Savivaldybės planuose – „Busturo“ paslaugas gerinti iki tokio lygio, kad šiauliečiai daug dažniau rinktųsi viešąjį transportą. Didėjantys keleivių srautai padėtų spręsti ir tolimesnio algų kėlimo vairuotojams, kitiems darbuotojams klausimą.

Nepasiduosime šantažui, juolab kad Savivaldybė sulaukė ir profesines sąjungas vienijančios organizacijos atstovų palaikymo.  Šiaulių apskrities profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Viktoras Miškūnas patvirtino, kad UAB „Busturas“ profsąjunga, nors ir vadinasi taip pat – „Solidarumas“, dar prieš keletą metų buvo pašalinta iš respublikinės organizacijos narių. V. Miškūno nuomone, bendrovės profsąjunga nevertina pozityvių pasikeitimų įmonėje ir dėl nesuprantamų priežasčių ar dėl asmeninių ambicijų toliau organizuoja protesto akcijas.

Bendrovėje „Busturas“ tiek aš, tiek Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis lankėmės ne kartą, įmonės situacija mums yra gerai žinoma. „Busturo“ darbuotojų kelti reikalavimai yra aptarti ir dėl beveik visų jų yra susitarta. Ko dar siekia bendrovės profsąjunga – lieka neaišku.

Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva dėl situacijos „Busture“ yra buriama komisija, kurios sudėtyje kviečiame dalyvauti ir Tarybos frakcijų atstovus. Darbo grupės bus prašoma pateikti objektyvias išvadas ir pasiūlymus.

Noriu padėkoti tiems Tarybos nariams, kurie vasario mėnesio Tarybos posėdyje iš esmės pritarė UAB „Busturas“ atlyginimų didinimui ir naujų autobusų įsigijimui: Domui Griškevičiui, Rimai Juškienei, Gintarui Karalevičiui, Angelei Kavaliauskienei, Gintautui Lukošaičiui, Danguolei Martinkienei, Pranui Nainiui, Simonai Potelienei, Justinui Sartauskui, Eligijui Stugiui, Gedeminui Vyšniauskui, Zinai Žuklijienei, Aurimui Žviniui.

Ačiū visiems siekiantiems, kad mūsų „Busturo“ teikiamų viešųjų paslaugų kokybė ir toliau būtų gerinama, kad atsinaujintų miesto autobusų parkas.

 

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas

Linos Jakubauskienės nuotrauka