Šiaulių rajone pristatyti nauji autobusai, pasidžiaugta atnaujinta infrastruktūra ir atpigintais bilietais

by Lina | 29 sausio, 2022 7:55 am

Savivaldybės įmonė UAB Kuršėnų autobusų parkas pristatė du naujus 2021 metų gamybos naujus „EURO 6“ standarto ISUZU markės, pritaikytus keleiviams su negalia žemagrindžius autobusus, talpinančius po 50 keleivių. Jau nuo sausio 28 dienos, šio penktadienio, abu autobusai išriedės į savo maršrutus. Vienas vežios keleivius Kuršėnų mieste, maršrutu Daugėliai – Pavenčiai (Pavenčiai – Daugėliai), o kitas – maršrutu Kuršėnai – Šiauliai (Šiauliai – Kuršėnai). Įsigijus šiuos autobusus bendrovė turėtų vieną naujesnių autobusų parkų regione. Pastaruoju metu Šiaulių rajono savivaldybė skyrė nemažai lėšų, kad UAB Kuršėnų autobusų parke būtų atnaujinta infrastruktūra ir keleiviams ir įmonės darbuotojams.

Naujieji autobusai – patogūs ir ekonomiški

Naujieji autobusai yra žemagrindžiai, su nuleidžiama platforma, pritaikyta neįgaliesiems, sunkiai judantiems asmenims, kuria į autobusą galima pakilti ir su neįgaliojo vežimėliais, taip pat patogu įvažiuoti į autobusą ir mamoms su vaikiškais vežimėliais. Jeigu keleiviui reikalinga nuleista platforma, keleivis gali paspausti prie durų esantį aiškiai pažymėtą mygtuką, kuriuo pranešama vairuotojui, kad reikalinga nuleisti platformą. Autobuse yra funkcija, kad, esant būtinybei, autobusas gali pažemėti dar 5 centimetrus.

Naujuosius autobusus į Kuršėnų autobusų parką atvyko pristatyti ISUZU atstovas Ruslanas Andrejevas.

UAB Kuršėnų autobusų parko direktoriaus Vidmanto Šulčiaus teigimu, šiuo metu yra montuojami kasos aparatai ir autobusai bus paleisti į maršrutus nuo sausio 28 dienos. Vienas autobusas važiuos maršrutu Daugėliai – Pavenčiai, Pavenčiai – Daugėliai. Kitas autobusas nuvažiuos 5 reisus iš Kuršėnų į Šiaulius ir atgal. Šis autobusas važiuos pirmąjį reisą iš Kuršėnų ir paskutinį iš Šiaulių bei dar tris reisus dienos eigoje.

Šie autobusai pakeitė iki šiol eksploatuotus du 50 sėdimų vietų turinčius autobusus, kurių pagaminimo metai 1986-ieji ir 2005-ieji, o kuro sąnaudos nebeatitiko šiandienos standartų.

Savivaldybė skyrė lėšų žymiam infrastruktūros atnaujinimui

„Šie du nauji autobusai – žemagrindžiai, gyventojams bus žymiai patogiau jais naudotis. Labai džiaugiuosi, kad per pastaruosius metus Kuršėnų autobusų parkas jau turi aštuonis naujus autobusus. Sutvarkytos ir įmonės patalpos – pagerėjo darbo sąlygos visiems įmonės darbuotojams, ir  Autobusų stotis – visi pastebi, kad Šiaulių rajonas keičiasi į gerą ir šioje srityje. Norisi padėkoti Tarybos nariams, kad nežiūrint į jokius partiškumus pritariama sprendimams, kurie yra naudingi, reikalingi rajono gyventojams“, – sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Naujuosius autobusus gerai įvertino ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė bei Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas.

Per pastaruosius metus Šiaulių rajono savivaldybė iš biudžeto, pritarus rajono Tarybai, UAB Kuršėnų autobusų parkui skyrė nemažai lėšų infrastruktūros atnaujinimui. Buvo suremontuotos dirbtuvės, darbuotojų poilsio patalpos. Suremontuotas ir atnaujintas autobusų stoties pastatas iš fasado ir vidaus, sutvarkyta autobusų stoties teritorija, šiuolaikiškai suremontuotas ir administracinis pastatas.

Taip pat ekonomiškai pertvarkyti rajono maršrutai.

Nuo 2022 m. vasario 1 dienos – sumažintos bilietų kainos

„Džiugu ne tik dėl naujų autobusų, bet ir dėl pingančių bilietų dalyje priemiesčio maršrutų. Ten, kur bilieto kaina buvo 0,08 euro už kilometrą, kaina mažėja iki 0,06 euro. O maršrute Kuršėnai – Šiauliai, Šiauliai – Kuršėnai ir seniau galiojo bei tebegalioja 0,06 euro už kilometrą“, – sakė Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Paskutinįjį 2021 metų posėdį Šiaulių rajono savivaldybės taryba pritarė, kad UAB Kuršėnų autobusų parkas ne tik įsigytų šiuos du naujus autobusus, bet ir dalyje priemiesčio maršrutų nuo 2022 m. vasario 1 d. pigtų bilietai dėl įsigaliojusių naujų kainų.

Kuršėnų miesto maršrutuose bei priemiesčio Kuršėnai–Šiauliai ir Šiauliai–Kuršėnai maršrutuose kainos išlieka tokios pat.

O nuo 2022 metų vasario 1 d. kituose priemiestiniuose Šiaulių rajono keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (priemiesčio) susisiekimo maršrutuose, nustatytas mažesnis – 0,062 Eur už 1 km tarifas vietoje 0,08 Eur už 1 km (o šiuose priemiesčio maršrutuose su 80 proc. nuolaida kaina vienam keleiviui mažėja nuo 0,016 Eur už 1 km su PVM iki 0,0124 Eur už 1 km su PVM; o  su 50 proc. nuolaida kaina vienam keleiviui nuo 0,04 Eur už 1 km su PVM mažėja iki 0,031 Eur už 1 km su PVM).

Įsigaliojus naujoms minėtoms kainoms, Šiaulių rajone yra vienos mažiausių keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (priemiesčio) susisiekimo maršrutuose kainų Lietuvoje.

Kaimyninių rajonų autobusų parkų atstovai atvyksta į Kuršėnų autobusų parką pasisemti patirties, kaip rajono bendrovėje vyksta darbo organizavimas, kaip pasiekiama vienų mažiausių bilietų kainų – tai vertinama ir kaip svari rajono tarybos priimtų sprendimų pagalba įmonės veiklai.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/01/2-kurs.jpg
  2. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/01/2-kurs1.jpg
  3. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/01/2-kurs2.jpg
  4. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/01/2-kurs4.jpg
  5. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2022/01/2-kurs3.jpg

Source URL: http://ebus.lt/siauliu-rajone-pristatyti-nauji-autobusai-pasidziaugta-atnaujinta-infrastruktura-ir-atpigintais-bilietais/