Šiauliuose – dar daugiau naujų, ekologiškų autobusų

by Lina | 8 vasario, 2022 5:04 am

„Busturas“ naujus metus pradeda geromis naujienomis tiek sau, tiek ir Šiaulių miesto viešojo transporto keleiviams. Dar 2021 m. prasidėjęs procesas, kuris užtruko gerą pusmetį, pagaliau pasiekė finišo tiesiąją. Todėl šiandien su džiaugsmu ir pasididžiavimu pranešame, kad UAB „Busturas“ įvykdžiusi visas projekto įgyvendinimo procedūras, gavo finansavimą 10 vnt. visiškai naujų žemagrindžių (angl. low floor) vienaaukščių miesto tipo hibridinių (varomų dujomis ir elektra) autobusų. Su džiaugsmu, nes savo keleiviams galėsime pasiūlyti dar kokybiškesnę bei komfortiškesnę paslaugą. Su pasididžiavimu, nes projektas buvo parašytas pačių įmonės darbuotojų, kurie nuoširdžiai dėjo visas pastangas, kad parama būtų gauta.

2021 m. rugsėjo 2 d. Šiaulių miesto savivaldybės taryba savo sprendimu Nr. T-353 pritarė autobusų parko atnaujinimui pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2021 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. D1-344 patvirtintą Klimato kaitos programos priemonę „Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti elektra, biometanu, suslėgtomis gamtinėmis dujomis, suskystintomis gamtinėmis dujomis varomas transporto priemones“. Ir jau 2022 m. sausio 27 d. su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašyta sutartis, pagal kurią nustatomos finansavimo sąlygos ir administravimo tvarka teikiant finansavimą Klimato kaitos programos lėšomis projektui „Šiaulių miesto viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas” įgyvendinti. Šia sutartimi APVA įsipareigoja sutartyje numatytomis sąlygomis UAB „Busturas“ skirti iki 1375000 Eur subsidiją naujų autobusų pirkimui, o UAB „Busturas“ lėšos turėtų sudaryti apie 1625 000 Eur. Projekto įgyvendinimo terminas – 36 mėnesiai nuo sutarties pasirašymo datos.

Šiuo metu vyksta visos privalomos procedūros viešojo pirkimo paskelbimui. Tikimės, kad jau artimiausiu metu galėsime keleivius vežti su dar naujesniais ir komfortiškesniais autobusais.

„Busturo“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/siauliuose-dar-daugiau-nauju-ekologisku-autobusu/