Siūloma visų miestų elektroninius bilietus sujungti į bendrą sistemą

by Lina | 1 balandžio, 2019 3:50 am

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį, prašydamas inicijuoti visų el. bilieto sistemų sujungimą į bendrą sistemą visoje šalyje.

 

 

„Vilnius turi savo el. bilietą, Kaunas – savo, kiti miestai – savo, tarpmiestinis transportas apskritai neintegruotas. Visoms šioms sistemoms kurti buvo sunaudota daugybė pinigų, investuotos Europos Sąjungos lėšos, bet ar gyventojai jaučia apčiuopiamą naudą? Ar kortelė, ar popierinis talonas – ar tai yra kokybinis pokytis? Kokybinis pokytis būtų, jeigu visa šalies keleivinio transporto sistema būtų integruota su vienodu el. bilietu. Jau tada nesvarbu, ar tas bilietas būtų kortelės pavidalu, ar popierinis, ar mobilioji programėlė. Iki šiol bendro matymo trūko pirmiausia iš ministerijos, todėl buvo leista kiekvienam miestui kurti savo projektus, negalvojant apie galutinę naudą klientams“, – kalbėjo parlamentaras.

K. Masiulis kaip pavyzdį paminėjo Izraelį, kuriame veikia bendra el. bilieto sistema visoje šalyje autobusuose, metro, traukiniuose, tarpmiestiniuose ir miestų reisuose.

„Kai atsirastų bendra valstybės sistema, tada prie jos būtų galima jungti ir kitas posistemes, taip atsisakant daugybės dubliavimų, pvz., apmokėjimo už automobilių statymo paslaugą, bibliotekų tinklo, muziejų, moksleivių pažymėjimų ir daug kitų. Sėkmingai įdiegėme bendrą taromatų tinklą, išvengėm balagano, kad kiekviena parduotuvė turėtų savo sistemą, tad kodėl bendro el. bilieto negalime įvesti? Iki šiol Susisiekimo ministerija į šią sritį žiūrėjo aplaidžiai, dabar pats metas parodyti lyderystę“, – teigia K. Masiulis.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bilieto sistemų ir susijusios infrastruktūros diegimui ir plėtrai 2004–2010 m. buvo panaudota 9,8 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų, savivaldybių ir viešojo transporto įmonių, įstaigų ir bendrovių lėšų.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/siuloma-visu-miestu-elektroninius-bilietus-sujungti-i-bendra-sistema/