Škotijoje – savivaldžių autobusų bandymai realiomis sąlygomis

by Lina | 17 gegužės, 2023 3:54 am

Škotijoje pradedamas ambicingas projektas „CAVForth“ per legendinį Forth Road tiltą netoli Edinburgo.su savivaldžiais „Alexander Dennis Enviro200AV“ autobusais.  

„CAVForth“ yra vienas ambicingiausių ir sudėtingiausių savivaldžių autobusų bandymų visame pasaulyje. Projektui vadovauja „Fusion Processing Ltd,“, bendradarbiaudama su projekto partneriais „Stagecoach“, „Transport Scotland, Alexander Dennis“, Edinburgo Napiero universitetu ir „ristol Robotics Laboratory“. Projektą bendrai finansuoja JK vyriausybės Jungtinių bei savivaldžių transporto priemonių centras.

Nuo 2023 m. gegužės 15 d. penkios „Alexander Dennis Enviro200AV“ savivaldės transporto priemonės veža keleivius septynias dienas per savaitę naujuoju „Stagecoach“ AB1 maršrutu. Autobusai išvyks į „Ferrytoll Park & Ride“ iš Fife į Edinburgo parko sankryžą kas 30 minučių.

14 mylių maršrutas kerta „Forth Road“ tiltą, taip pat driekiasi per A kelius, greitkelius, autobusų juostas ir kt. Tai – daugybė sudėtingų eismo manevrų, tokių kaip žiedinės sankryžos, šviesoforai ir greitkelio juostų keitimas.

Planuojama, kad per savaitę autobusai veš iki 10 tūkst. keleivių. Bilietams taikomos įprastos „Stagecoach“ autobusų kainos.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2023/05/1-alexander.jpg

Source URL: http://ebus.lt/skotijoje-savivaldziu-autobusu-bandymai-realiomis-salygomis/