„Slimbus“ – kompaktiškas autobusas miestams

gruodžio 09 04:35 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Siekdami populiarinti viešąjį transportą, padaryti jį patogesnį bei patrauklesnį keleiviams, konstruktoriai kuria vis naujus autobusų modelius. Ne visi vadinamieji konceptai gauna teisę egzistuoti – kai kurie iš jų taip ir lieka dizainerių bei konstruktorių brėžiniuose ar maketuose.

Šįkart pateikiame skaitytojams dar vieną dizainerių fantazijos vaisių – konceptinį miesto autobuso modelį, pavadinta „Slimbus“.

„Lieknasis“ autobusas skirtas vežti keleivius netolimais atstumais. Autobuso plotis – vos 1,2 metro, tad jis gali išspręsti spūsčių problemas ten, kur eismas didmiesčiuose intensyviausias.

Kaip matote, „Slimbus“ nėra sėdimų vietų – visi keleiviai važiuoja stovėdami, todėl jų autobuso salone telpa daugiau. Kiekvienoje iš nišų telpa ne daugiau kaip po penkis keleivius.

Dar viena autobuso naujovė – ne keturi, kaip įprasta, o penki ratai. Keturi išsidėstę įprastose vietose, vienas – transporto priemonės viduryje. Kiekviename iš ratų sumontuota po elektros variklį, kurių dėka autobuso kėbulas gali pasvirti į bet kurią pusę; tai suteikia transporto priemonei daugiau manevringumo.

Prie „Slimbus“ galima tvirtinti ir papildomus vagonus – tuomet jame gali tilpti dar daugiau keleivių.

Parengė Lina Jakubauskienė


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.