Sostinėje važinės dujinis „IVECO Urbanway“

gegužės 15 03:58 2015 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

iveco6Sostinės gatvėse jau netrukus pasirodys naujutėlis, tik ką nuo gamyklos konvejerių nuvažiavęs „IVECO Urbanway“. Jį turės progos išbandyti bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“.

 

 

 

Iš pradžių manyta, jog autobusas neveš keleivių. „Per trumpą laiką, kuriam mums išbandyti skirtas autobusas, sudėtinga į autobusą sumontuoti elektroninio bilieto įrangą. Todėl autobusu į darbą ir po jo vešime savo darbuotojus“, – kalbėjo bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozapas Grabys.

Tačiau vėliau sprendimas pakeistas. Bendrovė „Transmitto“, atgabenusi autobusą į Lietuvą, leido jame sumontuoti elektroninio bilieto įrangą, tad artimiausiu metu autobusas išvažiuos į miesto gatves ir veš keleivius. Naujasis autobusas į maršrutus išvažiuos šeštadienio rytą ir veš keleivius 22-uoju maršrutu. Vilniečiai juo tuo pačiu maršrutu galės važinėti iki trečiadienio.

Naujasis miesto „Urbanway“ atnaujintas iš esmės. Visai atnaujintus autobusus IVECO gamintojai pirmą kartą visuomenei pristatė 2013-aisiais Kortrijke vykusioje „Busworld Europe“ parodoje.

Autobuse sumontuotas „Tector 7“ 286 AG variklis. Jo dėka „Urbanway“ svoris sumažėjo 800 kg, palyginti su pirmtaku „Citelis“. Tokiu būdu salone atsirado daugiau vietos keleiviams.

„Urbanway“ kėbulas gaminamas iš plieno, nuo praraūdijimo jis apsaugojamas naudojant kataforezės technologiją. Tokiu būdu apdorojamos visos „IVECO Bus“ transporto priemonės.

Autobuso dizainas atnaujintas iš esmės, jo stilių papildo nauji priekiniai žibintai ir LED dieniniai žibintai.  „Urbanway“ vidaus dizainą kuria rafinuotos detalės ir daugybė elementų – keleiviai gali mėgautis jaukia aplinka.

Vidurinės durys perkeltos šiek tiek toliau į galą, taigi salone atsirado daugiau vietos keleiviams. Viduryje įrengtos dvi vietos neįgaliųjų vežimėliams.

Naujos sėdynės yra lengvesnės, modulinės konstrukcijos, lengvai prižiūrimos.

Atnaujinta ir vairuotojo darbo vieta – ji tapo erdvesnė ir patogesnė. Be to, ji įrengta šiek tiek aukščiau, taigi vairuotojas gali geriau matyti kelią, be to, jis labiau apsaugotas galimo susidūrimo atveju.

Gamintojai siūlo keletą „Urbanway“ versijų – 10,5, 12 ir 18 m ilgio bei dvejų, trejų ar ketverių durų. Galimos ir įvairios „Urbanway“ „Euro 6“ važiuoklės versijos.

Be šio, Lietuvos vežėjai gavo progą išbandyti ir kitus IVECO autobusus. Tauragės autobusų parkas veža keleivius priemiestiniu „Crosway“, bendrovė „Olex“ – naujausiu ir moderniausiu „Magelys“.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

  • iveco6
  • iveco
  • iveco3
  • iveco2
  • iveco4
  • iveco5
  • iveco1
rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.