Sostinės pradinukams – ypatingas transporto bilietas

by Lina | 14 rugpjūčio, 2015 5:40 am

is-otokk4[1]Nuo rytdienos sostinės pradinukai galės įsigyti metinį transporto bilietą už 10 eurų. Savivaldybės Tarybos sprendimu, rugpjūčio 15 dieną įsigalioja  nauja 365 dienų terminuoto bilieto rūšis, skirta Vilniaus pirmų-ketvirtų klasių moksleiviams.

 

 

Pradinuko bilietą bus galima įsigyti visose įprastose platinimo vietose, pažymėtose Vilniečio kortelės ženklu, taip pat internetu svetainėje mano.vilniustransport.lt bei mobiliojoje programėlėje m.Ticket.

Šiuo transporto bilietu papildžius Vilniečio kortelę, bilietas įprastai aktyvinamas viešojo transporto priemonėse, kaip ir visi kiti terminuotieji viešojo transporto bilietai.  Įlipus į autobusą ar troleibusą, pakanka Vilniečio kortele paliesti po geltonojo komposterio ekranu ir sulaukti garsinio signalo. Bilietas bus aktyvintas, kai pasigirs garsinis signalas, o komposterio ekrane pasirodys laikas iki kada galioja aktyvintas bilietas. Pavyzdžiui, jei 2015 m. rugsėjo mėn. 2 d. kortelė bus papildyta Pradinuko bilietu, ir jis tą pačią dieną aktyvins bilietą, jis galios 12 mėnesių – iki 2016 m. rugsėjo mėn. 1 d. 23:59 val.

Naudojantis mobiliąja programėle m.Ticket, viskas dar paprasčiau: joje ne tik lengva įsigyti ir aktyvinti pradinuko bilietą, bet ir tikrinti tvarkaraščius tikruoju laiku, rasti greičiausią ir patogiausią maršrutą, ar įvertinti kelionę.

Kontrolieriui paprašius, moksleiviams reikia pateikti ir galiojantį pradinuko bilietą, ir moksleivio pažymėjimą.

Šiuo metu Vilniaus mokyklose mokosi daugiau kaip 21 tūkstantis pradinukų. Apie 14 proc. 1-4 klasių moksleivių į mokyklą keliauja viešuoju transportu. Tikimasi, kad nuo šiol  kelionę į mokyklą autobusais ir troleibusais išbandys daugiau pradinukų. Tai taip pat turėtų sumažinti savivaldybės išlaidas pradinių klasių moksleivių lengvatinių bilietų kompensavimui: skaičiuojant dešimt mokslo metų mėnesių, iki šiol tai sudarė apie 1,3 mln. eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/08/is-otokk4.jpg

Source URL: http://ebus.lt/sostines-pradinukams-ypatingas-transporto-bilietas/