Sostinės Olandų žiedą planuojama rekonstruoti į šviesoforais valdomą sankryžą

balandžio 11 03:37 2014 Spausdinti straipsnį Naujienos

Vilniaus planuose dviejų objektų Antakalnyje – Olandų žiedo ir Jono Pauliaus II aikštės šalia Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios – rekonstrukcija. Siūlymus šiems projektams pateikė VGTU transporto ekspertai bei savivaldybės Miesto plano specialistai.

Olandų žiedą, anot VGTU ekspertų, siūloma rekonstruoti į šviesoforais reguliuojamą sankryžą. Atlikus transporto priemonių srautų modeliavimą vakarinio piko metu, nustatyta, kad dabar Olandų žiede transporto priemonės juda vidutiniškai 5,35 km/val. greičiu, o vieno automobilio įvažiavimas ir išvažiavimas iš žiedo užtrunka vidutiniškai 8 minutes.

Tuo tarpu, atlikus rekonstrukciją, skaičiuojama, kad transporto priemonių judėjimas didėtų daugiau nei 4,6 kartus – iki 24,8 km/val., o sankryža būtų įveikiama 2,7 karto greičiau – per 2,9 minutes. Į šias ekspertų išvadas bus atsižvelgta ruošiant Olandų gatvės rekonstrukcijos projektą.

Be to, bus padidintas ir sankryžos pralaidumas – keturšalė šviesoforais reguliuojama sankryža, kurią ir planuoja įrengti atlikus žiedo rekonstrukcija, yra 1,5 karto pralaidesnė už žiedinę reguliuojamą kelio ženklais. Eismo ekspertų teigimu taip pat reikėtų svarstyti ir Žirmūnų žiedo rekonstrukciją.

Olandų žiedo eismo srautų modeliavimas, kurį atlikto VGTU transporto ekspertai:

https://www.youtube.com/watch?v=rTi29asAZVo

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.