Įspėja apie naują sukčiavimo būdą internete

vasario 26 04:53 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vis dar atsiranda žmonių, patenkančių į internetinių sukčių pinkles, juo labiau, kad sukčiavimo būdai ir metodai nuolatos tobulinami, informuoja policija.lt.

Vienas tokių – kai piktavaliai, atsiuntę į elektroninio pašto dėžutę kenkėjišką programą ar virusą, kopijuoja visų adresatų duomenis ir jiems išsiunčia elektroninius laiškus su graudžiu prašymu padėti.

Dažniausiai tokiuose laiškuose aprašomas kelionės užsienio šalyje metu patirtas apiplėšimas ir po jo nukentėjusįjį asmenį užgulusios bėdos – svetimoje šalyje apiplėštam asmeniui tenka tvarkyti dokumentus, užsibūti ilgesniam laikui, todėl būtina sumokėti pinigus už viešbutį, pirkti naują bilietą kelionei.

Nukentėjusio asmens draugai, nežinodami tikrosios padėties, manydami, kad jų draugui atsitiko nelaimė, išsiunčia pinigus nusikaltėliams.

Sostinės policija pataria: gavus tokį elektroninį laišką, pirmiausia reiktų susisiekti su nukentėjusiuoju ar jo artimaisiais ir išsiaiškinti, ar jam tikrai reikalinga pagalba.

Policijos departamento informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.