Spūsčių problemoms spręsti – oru sklendžiantis viešasis transportas

liepos 15 04:10 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Rusijos Briansko miesto mokslininkai pasiūlė spręsti spūsčių problemas, iškeliant viešąjį transportą virš žemės.

Autorių kolektyvas, kurį sudarė vietos inžinieriai, taip pat Pietų Rusijos valstybinio technikos ir Briansko valstybinio universiteto atstovai, sukūrė naują viešojo transporto koncepciją – lynu judantį metro. Keleiviai būtų vežami vagonėliais ar gondolomis, kur tilptų 30-40 žmonių. Vagonėliai judėtų specialiais plieniniais lynais. Vagonėlių greitis būtų apie 40 km/val., o didžiausias sistemos privalumas – galimybė išvengti spūsčių.

Pasak idėjos autorių, kol kas projektą reikia tobulinti: būtina išspręsti gausybę saugumo bei techninių, taip pat stotelių įrengimo problemų. Tačiau, mokslininkų įsitikinimu, artimiausiu metu Brianske neliks kitos alternatyvos, kaip tik perkelti viešąjį transportą po žeme arba iškelti į orą. Jau dabar spūstyse miestiečiai praleidžia po keletą valandų per dieną. Idėjos autoriai teigia, jog lynu judantis transportas kainuotų miestui pigiau nei bet kuri kita viešojo transporto rūšis.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.