Stiprinami valstybės tarnybos atrankos procesai

vasario 10 05:09 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Valstybės tarnybos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos ir aptarė tolimesnius Europos Sąjungos projekto „Žmogiškųjų išteklių valdymo modernizavimas valstybės tarnyboje“ žingsnius.

 

Šio projekto tikslas – sukurti ir valstybės tarnautojų atrankoje įdiegti kompetencijomis grįstus centralizuotos atrankos instrumentus.

„Tikiuosi, kad įgyvendinę šį projektą rasime tinkamiausius sprendimus, kurie padės kvalifikuotai atrinkti kandidatus į valstybės tarnybą ir kartu kurti pažangią sistemą“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Įgyvendinant projektą bus sukurti ne mažiau kaip 7 atrankos instrumentai su metodikomis bei užtikrinta jų integracija į valstybės tarnautojų atrankos procesą. Daug dėmesio bus skiriama darbuotojų, vykdančių centralizuotus konkursus, kompetencijų stiprinimui bei vadovaujamasi didelių tarptautinių organizacijų patirtimi, jų vykdytais reprezentatyviais atrankos tyrimais.

„Džiaugiuosi, kad šiandien institucijose dirba daug žmonių, kuriems rūpi kaip veikia valstybė, kurie deda daug pastangų, kad visa sistema dirbtų žmonių labui. Galbūt ne visada tai pastebima ar įvertinama, bet neabejoju, kad laikui bėgant valstybės tarnautojo profesija taps prestižine“, – sakė ministrė.

Jau antrus metus įgyvendinamas projektas bus vykdomas iki 2021 metų liepos mėnesio.

Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, įgyvendindamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programą, su Europos socialinio fondo agentūra 2018 m. gruodžio 14 d. pasirašė projekto „Žmogiškųjų išteklių valdymo modernizavimas valstybės tarnyboje“ sutartį. Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Žmogiškųjų išteklių valdymo tobulinimas valstybinėje tarnyboje sisteminiu lygmeniu“.

VRM informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka