Sudaužytam naujam automobiliui po remonto bus privaloma techninė apžiūra

kovo 16 04:29 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Susisiekimo ministerija informuoja, kad eismo įvykyje smarkiai nukentėjus naujam automobiliui ar priekabai būtina atlikti transporto priemonės techninę apžiūrą, nelaukiant prieš tai galiojusio termino. Toks reikalavimas įsigaliojo susisiekimo ministro įsakymu patikslinus Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomosios techninės apžiūros atlikimo tvarką.

„Pavyzdžiui, įregistravus naują lengvąjį automobilį, jo techninė apžiūra privaloma tik po trejų metų nuo pirmosios registracijos datos. Tačiau tuo atveju, kai eismo ar kitokio atvejo metu sugadinta transporto priemonė nebeatitinka būtinų techninių reikalavimų – yra suveikusi oro pagalvių sistema, deformuotas rėmas arba pažeista vairo ar stabdžių sistema, po remonto bus privaloma atlikti techninę apžiūrą. Tai būtina siekiant užtikrinti eismo saugą“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Taupant transporto priemonių savininkų laiką, patikslintos nuostatos dėl techninės apžiūros atlikimą patvirtinančio ženklo-lipduko naudojimo. Atsižvelgiant į tai, kad privalomoji techninė apžiūra kiekvienai transporto priemonei yra atliekama dar prieš jos registravimą, nustatyta, kad po registravimo gavus transporto priemonės valstybinio numerio ženklą nebereikia papildomai kreiptis į techninės apžiūros įmonę dėl ženklo-lipduko. Tokiais atvejais ženklas-lipdukas neprivalomas.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.