Sukurta „matymo kiaurai“ sistema (video)

lapkričio 13 04:37 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kam patinka važiuoti paskui didžiulį automobilį, negalint jo aplenkti ir nematant, kas vyksta priekyje? Portugalijos Porto universiteto mokslininkai sukūrė būdą, kaip išspręsti šią problemą. Tai – papildomos realybės sistema, kuri suteikia galimybę matyti vairuotojui kiaurai transporto priemonę, paskui kurią jis važiuoja.

Technologija dar vadinama „matymo kiaurai“ sistema. Jos veikimo principas toks: didžiulėse transporto priemonėse, tokiose kaip autobusai ar sunkvežimiai, ant priekinio stiklo įrengiamos kelią filmuojančios vaizdo kameros. Į lengvojo automobilio priekinį stiklą įmontuojamas skystųjų kristalų ekranas. Kuomet iš paskos važiuojantis vairuotojas negali aplenkti didelio automobilio ir nemato kelio priekyje, jam pateikiamas realus vaizdas, nufilmuotas priekyje važiuojančio automobilio vaizdo kameros. Automobilio vairuotojas mato, kas vyksta priešais jam trukdantį aplenkti automobilį. Tokiu būdu vairuotojas gali geriau orientuotis kelyje, greičiau priimti sprendimą lenkti ar persirikiuoti.

Sistema jau išbandyta virtualiame simuliatoriuje, taip pat keliu važiuojančiose transporto priemonėse. Vienintelis sistemos trūkumas – 200 milisekundžių vėluojantis vaizdas. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti labai nedaug, tačiau kuomet laikas tampa svarbiausiu veiksniu ir automobiliai važiuoja 90 km/val., toks vėlavimas gali būti lemtingas. Sistema pradėta kurti 2010-aisiais, tačiau išradimas pristatytas tik šių metų spalį.

Kaip veikia sistema, galite pasižiūrėti čia:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Esh1EjgBQaI

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.