Supaprastinta stojimo į asociaciją „Linava” tvarka

birželio 30 04:06 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Po ilgesnės pertraukos į prezidiumo posėdį susirinko asociacijos „Linava“ prezidiumo nariai. Tai pirmasis prezidiumo posėdis po pavasarinio kongreso, o jame teko spręsti neįprastai daug klausimų.

 

 

 

Posėdis prasidėjo nuo asociacijos finansinės padėties apžvalgos. Buhalterinę apskaitą vedančios įmonės atstovės konstatavo, kad gegužės mėnesį buvo laikomasi numatyto biudžeto, viskas įvykdyta pagal numatytus planus.

Vėliau UAB „Ernst &Young Baltic“ pristatė 2012-2013 m. asociacijos buhalterinės apskaitos patikrinimo rezultatus. Kalbėta apie asociacijos teisinį ginčą su mokesčių inspekcija. Pristatyti galimi ginčo baigties scenarijai.

Pristatyta ir prezidiumo nutarimų vykdymo ataskaita. Konstatuota, kad visi darbai arba padaryti arba šiuo metu aktyviai vykdomi.

Aptartos ir konkurencijos draudimo rinkoje didinimo galimybės. Draudimo ekspertas pristatė galimą vežėjų bendradarbiavimo būdą, kuris leistų turėti naudos ir mažinti draudimo įmokos dydžius. Tokios galimybės ir toliau bus analizuojamos.

Dėl ilgalaikių skolų asociacijai ir nevykdomų finansinių įsipareigojimų, nuspręsta pašalinti iš asociacijos UAB „Gepala“. Sprendimas priimtas remiantis asociacijos įstatais.

Nemažai dėmesio skirta naujojo „Mobilumo paketo“ aptarimui. Pristatyti Europos Komisijos pateikti pasiūlymai, išskirtos Lietuvos vežėjams naudingos ir žalingos iniciatyvos. Diskutuota apie priemones ir būdus, kuriais reikia toliau ginti Lietuvos vežėjų interesus. Atkreiptas dėmesys, kad nemažai daliai „Mobilumo paketo“ pasiūlymų nepritaria ir naujosios ir senosios Europos Sąjungos narės. Kalbėta apie tai, kokių sąlygų „Linava“ turėtų siekti Lietuvos vežėjams ir kaip tinkamai juos atstovauti.

Posėdžio metu paskirtas naujas bendrųjų reikalų sekretorius. Juo tapo Jonas Juodka, kuris pakeis asociacijoje kitoje pozicijoje liekantį dirbti Vidmantą Adomaitį.

Generalinis sekretorius Vytautas Milėnas pristatė sekretoriato veiklos optimizavimo darbus, kuriais siekiama sumažinti sekretoriato išlaidas. Paskelbtas konkursas reikalingoms IT paslaugoms teikti.

Apsvarstyti ir asociacijos narystės klausimai. Pristatyti pasiūlymai supaprastinti stojimo į asociaciją tvarką. Atsisakyta dalies nelogiškų reikalavimų, dokumentus bus galima pateikti el. būdu. Prezidiumo nariai atkreipė dėmesį, kad tai labai ženklūs stojimo palengvinimai, atsisakant gausybės bereikalingų reikalavimų.

Pabaigoje svarstytas kelionių agentūros gautas pasiūlymas dėl nakvynių užsakymų Vakarų Europoje. „Linavos“ nariams ruošiamos specialios kainos nakvynėms viešbučiuose, kurie įsikūrę šalia sunkvežimių stovėjimo aikštelių.

Paskutiniu klausimu svarstytas klausimas dėl dalyvavimo parodose. Dalis parodų, kuriose šiemet planavo dalyvauti asociacija, yra nukeltos. Tad diskutuota ar verta rinktis kitas parodas. Nuspręsta papildomai dalyvauti šiemet vyksiančioje parodoje Kijeve.

Posėdžio metu su praėjusiais gimtadieniais pasveikinti prezidiumo narė Irina Stančinskaja ir Revizijos komisijos narys Mindaugas Kapleris.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka