„Superbus” traukiasi iš Estijos rinkos

by Lina | liepos 28, 2016 4:42 am

aut-sedyn[1]Nuo rugpjūčio 1-osios iš Estijos traukiasi Škotijos milijardieriui priklausanti įmonė „Superbus“. Nors įmonė laimėjo teismą prieš šalies Kelių departamentą, tačiau atsisako bandymų užkariauti savo vietą Estijos rinkoje.

 

 

 

Tris dešimtis be darbo likusių vairuotojų kompanijos atstovybė Suomijoje kviečia dirbti šioje šalyje, rašo „Postimees“.

Priminsime, jog prieš metus Estijos Kelių departamentas padavė į teismą „Superbus“ dėl to, jog įmonė iš anksto nepasirūpino licencijomis vežti keleivius šalies maršrutais. Nors „Superbus“ teismą laimėjo, departamento atstovai vis viena priekaištauja vežėjams, kad jie iš anksto nepasidomėjo keleivių vežimo reglamentavimu Estijoje.

Atėję į rinką, „Superbus“ paprašė licencijų maršrutams, tačiau Kelių departamentas jas išduoti atsisakė, kadangi šiais maršrutais keleivius jau vežė kiti vežėjai. Liepos 14-ąją teismas nustatė, kad Kelių departamento atsisakymas išduoti licenciją „Superbus“ buvo nemotyvuotas.

Departamento atstovai neneigia, jog  „Superbus“ sukrėtė Estijos keleivių vežimo rinką ir privertė vežėjus mažinti bilietų kainas.

Nors teismo sprendimas užsienio vežėjams buvo palankus, tačiau „Superbus“ atstovai teigia, jog Estijos rinka jiems pasirodė pernelyg uždara, o biurokratijos – pernelyg daug.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/07/aut-sedyn.jpg

Source URL: http://ebus.lt/superbus-traukiasi-is-estijos-rinkos/