Susisiekimo ministerija kviečia dalyvauti „Sandbox“ programoje: inovacijų įvairiose srityse skatinimui skiriama 23,5 mln. Eur parama

by Lina | 23 vasario, 2023 4:57 am

Susisiekimo ministerija pradeda įgyvendinti inovacijų skatinimo programą „Sandbox“ (liet. – smėliadėžė). Patvirtinus finansavimo sąlygas „Sandbox“ priemonei, paskelbtas atviras kvietimas teikti paraiškas 23,5 mln. Eur paramai gauti. Paraiškų priėmimas tęsis iki gegužės 31 d.

„Sandbox“ programa Susisiekimo ministerija siekia skatinti skaitmeninių technologinių sprendimų, kuriems įgyvendinti būtinas 5G ryšys, kūrimą, testavimą ir vystymą.

„Džiaugiuosi, kad su tokio masto iniciatyva pirmą kartą žengia būtent Susisiekimo ministerija. Esame ypatingo virsmo liudininkai. Dar neseniai ateities technologijos ir inovacijų svarbą linksniuodavome diskusijų lygmenyje. Na o jau greitai drąsiausius skaitmeninius sprendimus darysime, dalykus kursime ir juos praktiškai įgyvendinsime Lietuvoje, ir tikiuosi, kad ne vien Vilniuje, bet ir šalies regionuose. Kviečiu nepraleisti progos pasinaudoti tokia neeiline galimybe“, – teigia susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Susisiekimo ministerija šia programa nori paskatinti sprendimus autonominio transporto, bepiločių orlaivių, daiktų interneto, virtualios realybės, 5G ryšiu paremtos robotizacijos ir kt. srityse. Pažangiais technologiniais sprendimais bus skatinama kurti darnaus judumo duomenų valdymą, vieningą bilietų sistemą, transporto lengvatų skaitmenizaciją ir t. t.

Konkursiniame kvietime planuojami vystyti skaitmeniniai sprendimai gali būti skirti ne tik transporto sektoriui, bet ir sveikatos, pramonės, energetikos, žemės ūkio, aplinkos, švietimo, socialinės apsaugos ir t. t. skaitmenizacijai didinti.

Novatoriškus 5G ryšiu paremtus sprendimus įgyvendinti pasinaudojant programa, galės privatūs juridiniai asmenys ir mokslo bei studijų institucijos, sudarę konsorciumą su bent vienu partneriu. Didžiausia paramos suma vienam projektui – 3 mln. Eur.

Tarp prioritetinių konkurso atrankos kriterijų numatyta, kad papildomi balai bus suteikiami skaitmeniniams-technologiniams sprendimams, kurių nauda numatoma transporto sektoriui.

Taip pat skatinant verslo ir mokslo bendradarbiavimą papildomi balai numatomi tiems konsorciumams, kurių sudėtyje bent vienas iš partnerių yra studijų institucija, įtraukta į Atviros informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemos AIKOS registrą.

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti tinklapyje esinvesticijos.lt[1], „Kvietimų“ sekcijoje (https://2021.esinvesticijos.lt/kvietimai/susisiekimo-inovaciju-skatinimas[2]). Paraiškas iki gegužės 31 d. priima Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Konkurse laimėję projektai turės būti įgyvendinti iki 2025 m. gruodžio 31 d.

Iš viso „Sandbox“ įgyvendinimui Lietuvoje ketinama skirti 24,5 mln. Eur iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų. Be jau minėtos 23,5 mln. Eur paramos, „Sandbox“ iniciatyvoje suplanuotas ir papildomas kvietimas startuoliams. Pastarajai priemonei Susisiekimo ministerija rengia atskiras finansavimo sąlygas, o jos dalyviams numatoma 1 mln. Eur lėšų.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. esinvesticijos.lt: https://www.esinvesticijos.lt/
  2. https://2021.esinvesticijos.lt/kvietimai/susisiekimo-inovaciju-skatinimas: https://2021.esinvesticijos.lt/kvietimai/susisiekimo-inovaciju-skatinimas
  3. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2023/02/23.jpg

Source URL: http://ebus.lt/susisiekimo-ministerija-kviecia-dalyvauti-sandbox-programoje-inovaciju-ivairiose-srityse-skatinimui-skiriama-235-mln-eur-parama/