Susisiekimo ministras M. Skuodis su ES ministrais Prancūzijoje aptars inovacijų diegimą ir transporto sektoriaus konkurencingumo didinimą

by Lina | 22 vasario, 2022 4:45 am

Susisiekimo ministras Marius Skuodis vasario 21–22 dienomis Le Buržė (Le Bourget), Prancūzijoje, dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) transporto ministrų susitikime, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija. Per dviejų dienų susitikimą ministrai daug dėmesio skirs susisiekimo  inovacijų plėtrai, siekdami ilgalaikių ir tvarių sprendimų transporto ir logistikos srityse, taip pat aptars būtinybę didinti šio sektoriaus patrauklumą. M Skuodis moderuos ir vieną iš ES ministrų apskritojo stalo diskusijų transporto sektoriaus inovacijų tema.

Neformalaus ES transporto ministrų susitikimo darbotvarkėje – svarbūs visoms ES narėms transporto priemonių išmetamų teršalų kiekio mažinimo, perėjimo prie darnesnio ir aplinkai draugiškesnio judumo, skirtingų rūšių transporto sąveikos gerinimo klausimai.

Susitikime bus keičiamasi nuomonėmis, kokių priemonių būtina imtis ES lygiu ir kaip plėtoti valstybių narių bendradarbiavimą, kad didėtų darbo transporto ir logistikos sektoriuje patrauklumas, būtų sudaromos geresnės darbo sąlygos darbuotojams, spartėtų atsigavimas po koronaviruso pandemijos. M. Skuodis moderuos ir vieną iš ES ministrų apskritojo stalo diskusijų transporto sektoriaus inovacijų tema.

ES transporto ministrai taip pat diskutuos apie transeuropinio transporto tinklo (TEN-T), kuriam priklauso strateginiai projektai „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, kūrimą ir tolesnę plėtrą. Susisiekimo ministro M. Skuodžio teigimu, „Rail Balticos“ linija į Vilnių turi būti oficialiai įtraukta į TEN-T tinklų žemėlapius. Be to, siekiama, kad nuo Kauno į Klaipėdą būtų numatyta greitojo europinio geležinkelio atšaka.

Diskusijose apie dekarbonizaciją Lietuvos ministras pasisakys dėl jau vasario 21 dieną įsigaliojančios Mobilumo paketo nuostatos, įpareigojančios vilkikus periodiškai grąžinti į jų registracijos šalį, panaikinimo. Pasak M. Skuodžio, svarbu nedelsiant imtis veiksmų, siekiant atšaukti šią paketo nuostatą, kuri nedera tiek su ambicingais Žaliojo kurso tikslais, tiek ES vidaus rinkos principais.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Source URL: http://ebus.lt/susisiekimo-ministras-m-skuodis-su-es-ministrais-prancuzijoje-aptars-inovaciju-diegima-ir-transporto-sektoriaus-konkurencingumo-didinima/