Susisiekimo ministro vizitas Vilniaus rajone: aptarti svarbūs kelių infrastruktūros klausimai

08 lapkričio 04:48 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lapkričio 7 d. Vilniaus rajone, Bukiškio kaime esančioje Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje, Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič susitiko su Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovais. Susitikimo metu aptarti kelių finansavimo, infrastruktūros plėtros ir kiti rajonui svarbūs klausimai.

Daugiausiai dėmesio skirta vietinių kelių ruožų finansavimo galimybėms iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) aptarti. Taip pat kalbėta apie keleivių laukimo paviljonų įrengimą valstybinės reikšmės keliuose – būtinybę supaprastinti priimtą Kelių direkcijos tvarką, kas leistų savivaldybei trumpesniais terminais įrengti viešojo transporto aptarnavimo infrastruktūrą savo gyventojams, viešojo transporto eismo organizavimą, vietinės reikšmės kelių ir gatvių teisinio registravimo problematiką ir tikslinį finansavimą stambiems vietinės reikšmės kelių objektams.

Taip pat paliestas žvyrkelių asfaltavimo klausimas – iš 2500 km vietinių kelių, tik 23 proc. yra su asfalto danga, likę keliai yra su žvyro ar grunto danga. Aptarti ir kiti Vilniaus rajonui aktualūs susisiekimo srities klausimai, susiję su Krašto apsaugos ministerijos vystomais projektais ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimu iki jų. Buvo apsvarstytos teisinės normos, kurios neatitinka šios dienos realijų ir galimybė juos greitu laiku patobulinti.

„Vilniaus rajono savivaldybė yra ketvirta pagal dydį savivaldybė Lietuvoje. Tai lemia didelį transporto judėjimo srautą, rajono keliais naudojasi mažiausiai trečdalis šalies gyventojų. Yra itin didelis tranzitu pravažiuojančio transporto srautas. Mūsų priemiestinėje savivaldybėje sparčiai vyksta urbanistinė plėtra ir didėja skaičius miesto gyventojų, persikeliančių į sodų bendrijas. Turime visiems užtikrinti patogų ir saugų susisiekimą. Šiandien susitikome Avižienių seniūnijoje – didžiausioje mūsų rajono seniūnijoje, kurioje susisiekimo ir kelių infrastruktūros klausimas yra itin opus ir svarbus“, – susitikimo metu kalbėjo meras R. Duchnevič.

Savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič pristatė esamą kelių infrastruktūros situaciją Vilniaus rajone bei apžvelgė aktualiausias problemas, su kuriomis susiduria Vilniaus rajono savivaldybė bei kurios tuo pačiu yra svarbios ir kitoms savivaldybėms.

„Vilniaus rajonas supa Vilniaus miestą, esame žiedinė savivaldybė ir mūsų tikslas yra – laisvė judėti – sukurti tinkamą infrastruktūrą tiek mūsų rajono gyventojams, tiek svečiams, tiek verslui ir pritraukti kuo daugiau investicijų. Turi būti užtikrinta patogi susisiekimo infrastruktūra, kuri leistų visiems laisvai judėti Vilniaus rajone“, – pristatymo pradžioje kalbėjo V. Kondratovič.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie reikalingą naują gatvių kategoriją kaimų teritorijų ribose ir tikslinį finansavimą stambiems vietinės reikšmės kelių objektams, tokiems kaip: Avižienių seniūnijoje esančioms Galinės g., Kalno g., Riešės g., Ilgoji g., Lindiniškių g., Liepų g., Skardžio g., Pievų g. asfaltavimas bei Nesvyžiaus g. rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui.

Susisiekimo ministras M. Skuodis patikino, kad ministerija ieškos sprendimų klausimams, kurie buvo iškelti susitikimo metu, nes kai kurios problemos yra aktualios ne tik Vilniaus rajono gyventojams, bet ir visam Vilniaus regionui. Nuspręsta palaikyti bendradarbiavimą ir ieškoti bendrų galimų sprendimų.

Susitikimo metu taip pat aptartos ir kitos gyventojams aktualios problemos, pvz., kamščių mažinimas Molėtų pl., tvarkymas po lietaus apsemiamos važiuojamosios dalies po Avižienių viaduku, tvarkymas kas apsunkina saugų transporto eismą.

Po oficialiosios susitikimo dalies atvykę svečiai iš Susisiekimo ministerijos bei LAKD kartu su Savivaldybės atstovais apžiūrėjo šiuo metu Avižienių seniūnijoje tvarkomus kelių ruožus ir infrastruktūros objektus.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka