Susitikime su Teisingumo ministerijos atstovais keltas vežėjams aktualus klausimas

rugsėjo 01 04:08 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovybė susitiko su Teisingumo ministerijos atstovais ir aptarė naujuose teisės aktuose numatytą galimybę konfiskuoti transporto priemonę, kuomet ją vairavo neblaivus asmuo, o kraujyje nustatyta daugiau negu 1,5 promilės alkoholio.

 

 

 

 

 

Asociacija „Linava“ pritaria teisės aktuose įtvirtintai iniciatyvai didinti eismo saugumą bei užkirsti kelią neblaivių vairuotojų daromiems Kelių eismo pažeidimams, tačiau atkreipė dėmesį į šio teisės akto taikymo specifiką, svarbią vežėjams.

Su teisingumo ministerijos atstovais kalbėta apie tai, kad tais atvejais, kai darbdavys negalėjo numatyti ir užkirsti kelio vairuotojo nusikalstamai veikai, darbdaviui priklausančios TP konfiskavimas būtų ne prevencinė priemonė pažeidėjui, o baudžiamoji darbdaviui. Atsižvelgiant į vairuotojų finansinę padėtį, žalos išieškojimas pasinaudojant regreso teise praktikoje yra neįmanomas, o tiek TP priemonės konfiskavimas, tiek jos vertę atitinkančios sumos išieškojimas iš vežėjo, sąlygotų nedidelių ir vidutinių įmonių bankrotą.

Asociacija „Linava“ prašo atsižvelgti į šiuos argumentus ir atlikti baudžiamojo teisinio reguliavimo ir jo numatytų padarinių stebėjimą bei pateikti komentarus, kuriais gindami teismo nuosprendžiais pažeistas teises ateityje galėtų vadovautis vežėjai.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka