Švelninamos keleivių vežimo sąlygos

gegužės 29 04:32 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vyriausybei sušvelninus karantino režimą, pagal Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas gaires keičiama tvarka, skirta tarptautinio, tolimojo ir vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusams.

 

 

 

 

Neliko privalomo reikalavimo atitverti vairuotoją nuo keleivių, tačiau „vairuotojai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius ar kitas priemones) arba būti atitverti nuo keleivių“.

Neliko draudimo keleiviams įlipti per priekines duris, t.y. keleiviai gali lipti per visas duris.

Panaikintas reikalavimas keleivius sodinti šachmatine tvarka ir nedraudžiama sėsti pirmose eilėse už vairuotojo.

Panaikintas ribojimas tolimajame ir priemiestiniame susisiekime vežti keleivių ne daugiau kaip pusę sėdimų vietų, t.y. gali būti užimtos visos vietos.

Tarptautinio, tolimojo ir priemiesčio maršrutuose negali būti vežami stovintys keleiviai. Stovinčius keleivius galima vežti tik miesto maršrutuose, tarp stovinčių keleivių turi būti išlaikytas 1 m atstumas.

Neliko rekomendacijos nepardavinėti bilietų.

Neliko privalomo reikalavimo keleiviams įlipus ir išlipant dezinfekuoti rankas, bet transporto priemonėse po kiekvieno reiso turi būti dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai, jos turi būti išvėdintos, o grįžus į parką salonai turi būti dezinfekuojami.

Keleiviai viešajame transporte turi dėvėti kaukes.

Linos Jakubauskienės nuotrauka