Telefonai gelbės pėsčiuosius

sausio 27 05:13 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Miuncheno technikos universitete sukurta sistema, kuri perspės vairuotojus apie dėl vienų ar kitų priežasčių nematomus pėsčiuosius, praneša „Motor-talk“.

Sistemos veikimo principas pagrįstas duomenų apsikeitimu tarp siųstuvo-imtuvo (transponderio), kurio vaidmenį galės atlikti įprastas mobilusis telefonas su specialiai įdiegta programa, ir navigacine automobilio sistema.

Kaip teigia kūrėjai, sistema mažų mažiausiai leis išvengti staigaus stabdymo. Be to, ji suteiks galimybę laiku pamatyti per gatvę ketinantį eiti pėsčiąjį ar dviratininką, jei dėl vienos ar kitos priežasties jie nematomi.

Sistema atpažins tuos pėsčiuosius ir dviratininkus, kurie iš tiesų ketina kirsti važiuojamąją gatvės dalį. Jei ji reaguotų į visus pro šalį einančius pėsčiuosius, vairuotojams taptų nenaudinga.

Su šia problema padės susidoroti naujas atstumo matavimo iki siųstuvo-imtuvo būdas. Per keletą milisekundžių vairuotojui bus pranešta apie daviklio pajudėjimą keletu centimetrų. Tokiu būdu vos tik pėsčiasis pajudės link važiuojamosios kelio dalies, automobilio vairuotojas sužinos apie pavojų kelyje ir nuspaus stabdžių pedalą. Jei automobilyje sumontuotos šiuolaikinės elektroninės stabdymo sistemos, jos galės būti aktyvuotos automatiškai.

Projekto autoriai sukūrė miniatiūrinius siųstuvus-imtuvus, kurių nereikia prijungti prie mobiliojo telefono ir kuriuos galima įdėti į vaiko kuprinę ar krepšį, taip pat įsiūti į drabužius.

Susidomėjimą technikos universiteto sukurta sistema jau pareiškė didžiausi mobiliųjų telefonų gamintojai, taip pat BMW, „Daimler ir „Continental“.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.