„Trambus“ – naujas troleibusų vardas

by Lina | 9 lapkričio, 2019 6:04 am

Rytų Turkijoje esančiame Malatjos mieste 2015-aisiais įdiegta pirmoji šalyje troleibusų sistema, pavadinta „Trambus“.

 

Projekto idėja kilo 2011-aisiais. Turkijos kompanija „Kayseri Ulaşım“ atliko tyrimus, sulygindama skirtingų transporto rūšių privalumus. Troleibusams prioritetas teiktas dėl nedidelių projektavimo ir eksploatavimo išlaidų, taip pat dėl nedidelių sąnaudų infrastruktūrai išlaikyti.

Malatjoje įdiegti troleibusai yra 24 m ilgio, jie manevringesni nei tramvajus. Be to, nutiesti troleibuso linijas kainuoja pigiau nei tramvajaus.

2013-aisiais Malatjoje paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas 15 km ilgio troleibusų linijoms tiesti bei transporto priemonėms pristatyti. Vienintelis dalyvis buvo Turkijos kompanija „Bozankaya A. S“.

Iš pradžių ketinta troleibusų koridorių atskirti nuo likusio kelio dalies, tiesti tinklus specialiu koridoriumi. Vis dėlto vėliau BRT koncepcijos atsisakyta, linija nutiesta važiuojamosios gatvės dalies pakraščiu. Vis dėlto, remiantis specialistų vertinimais, troleibusai Malatjoje yra greičiausi pasaulyje. Trasos dalyje, jungiančioje Malatjos ir Elezygro vietoves, troleibusai pasiekia iki 90 km/val. greitį.

Troleibusų linijos tiesimo darbai pradėti 2013-ųjų birželio 21-ąją. Joje yra devynios pastotės, dvi iš kurių – už miesto. Didžioji maršruto dalis driekiasi lyguma, tai suteikia galimybę troleibusams važiuoti greitai. Mieste įrengtos 22 stotelės, priemiestyje – aštuonios. Remonto dirbtuvėse vienu metu galima remontuoti dešimt 24 m ilgio troleibusų, taip pat įrengta plovykla.

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka

 

 

 

Source URL: http://ebus.lt/trambus-naujas-troleibusu-vardas/