Transporto sektoriaus prioritetas – energijos vartojimo efektyvumo didinimas

spalio 09 03:07 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius 6-ojoje Lietuvos energetikos konferencijoje Vilniuje pristatė Vyriausybės planus didinant transporto sektoriaus energetinį efektyvumą.

„Lietuva, kaip ir kitos Bendrijos narės, prisideda prie ilgalaikių Europos Sąjungos uždavinių vykdymo, perkeldama europines nuostatas į nacionalinius teisės aktus ir numatydama priemones joms įgyvendinti. Mūsų tikslas – didinti energijos vartojimo transporto sektoriuje efektyvumą ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai“, – sakė susisiekimo ministerijos kancleris T. Karpavičius.

ES iki 2020 m. numačiusi pasiekti, kad bent 10 proc. transporto sektoriuje suvartojamos energijos sudarytų atsinaujinantys energijos ištekliai. Taip pat – iki 2030 m. 20 proc. sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį ir dvigubai sumažinti įprastiniais degalais varomų automobilių naudojimą miestuose. Bendrijos tikslai įtvirtinti ir nacionaliniuose teisės aktuose – Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme ir Nacionalinės susisiekimo plėtros 2014–2022 m. programoje.

Ministerijos kanclerio T. Karpavičiaus teigimu, svarbiausi mūsų laukiantys iššūkiai – keisti gyventojų požiūrį ir įpročius, skatinant rinktis ekologiškas transporto priemones, kurti alternatyvaus kuro papildymo, ypač elektromobilių įkrovimo, infrastuktūrą, tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus, siekti atnaujinti automobilių parką, rengti ir įgyvendinti miestų darnaus judumo planus.

Šiuo metu ES Taryboje svarstomas siūlymas dėl alternatyviųjų degalų infrastruktūros diegimo, siekiant laipsniškai sumažinti transporto priklausomybę nuo naftos. Tyrimai rodo, kad vieni efektyviausių alternatyviųjų degalų yra elektra, o kalbant apie transporto elektrifikavimą dažniausiai akcentuojami automobiliai.

Elektromobilių plėtros koncepcijoje numatyta iki 2020 m. sukurti ir išplėtoti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose, taip pat pagrindiniame kelių tinkle – tarptautinėse automagistralėse.

Tikimasi ir šalies savivaldybių iniciatyvos dėl elektromobilių infrastruktūros plėtros vietinės reikšmės keliuose, juolab kad dabar yra palankus metas paramai iš ES struktūrinių fondų gauti – prasideda naujasis 2014–2020 m. ES finansavimo laikotarpis.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.