Trys zuikiai – vienu „General Motors“

by Lina | rugsėjo 8, 2015 4:41 am

apie-gm[1]Keleivinių transporto priemonių Sovietų sąjungoje išsyk po karo labai trūko. Tačiau sugriauta ekonomika, kaip tuo metu deklaruota, nebuvo atkuriama savo jėgomis; eita lengvesniu keliu. Kuriant sovietines transporto priemones, naudotasi trofėjiniais, po karo užsilikusiais automobiliais arba kopijuoti užsienietiški modeliai.

 

1946-aisiais ant vieno ir to paties kėbulo Sovietų sąjungoje buvo sukurti „trynukai“ – troleibusas MTB-82D, tramvajus MTB-82 ir autobusas ZIS-154. Toks sumanymas nebuvo naujas; už jo slypėjo analogiškas „General Motors Old look“ sprendimas ant to paties kėbulo gaminti autobusus, troleibusus bei tramvajus.

apie-gm1[2]Sovietinių transproto priemonių kėbulai buvo surinkami iš vienodų konstrukcijų, vėliau aptraukiami 2 mm diuraliuminio sluoksniu. Konstrukcijoje naudoti ir kiti elementai iš aliuminio, taip pat vienodo dydžio stiklai, sėdynės, durys. Šie sovietiniai automobiliai gaminti aviacijos gamykloje TMZ.

Reikėtų pabrėžti, jog sovietinės keleivinio transporto priemonės nebuvo visai unifikuotos: autobuso ir troleibuso kėbulo konstrukcija šiek tiek skyrėsi.

apie-gm2[3]ZIS-154 autobusas – 1950-aisiais pagaminto „General Motors TDH-5105“ kopija. Jo dizainas nėmaž nesiskiria nuo amerikietiškojo, tokia pat ir transporto priemonės konstrukcija. Tiesa, autobusas šiek tiek adaptuotas, pritaikant sovietinei gamybai, jo konstrukcija supaprastinta, panaudotas mažesnio galingumo variklis ir pan.

 

eBus.lt

Nuotraukos – iš archyvų

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/09/apie-gm.jpg
  2. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/09/apie-gm1.jpg
  3. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/09/apie-gm2.jpg
  4. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/09/apie-gm3.jpg
  5. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/09/apie-gm4.jpg

Source URL: http://ebus.lt/trys-zuikiai-vienu-general-motors/