Ugniagesių automobiliai – ant autobusų važiuoklės

sausio 27 05:27 2015 Spausdinti straipsnį Muziejus


Didžiojoje Britanijoje praėjusio amžiaus viduryje buvo populiarūs ugniagesių automobiliai, sumontuoti ant autobuso važiuoklės. Daugiau nė vienoje šalyje panaši technika plačiau nebuvo naudojama.

Tokios transporto priemonės buvo patogesnės ugniagesiams, be to, montuoti autobuso kėbulą ant važiuoklės buvo pigiau ir paprasčiau. Tereikėjo vientisą transporto priemonės kėbulą atskirti pertvaromis.

Nuotraukoje matomas „Leyland Titan“ – tipiškas tokios rūšies transporto pavyzdys. Ugniagesių automobilis buvo pagamintas 1953-iaisiais pagal Notingempšyro miesto ugniagesių užsakymą. Iš viso miesto ugniagesiai gavo aštuonis tokius automobilius.

1955-aisiais vienas automobilis perduotas Redfordo ugniagesiams, kur eksploatuotas iki 1973-iųjų. Po to autobusas buvo nurašytas ir perduotas vietos ūkininkui, kuris norėjo kėbulą pakeisti kuo nors naudingesniu jo ūkiui. Tačiau to padaryti ūkininkas neįstengė, ir automobilis rūdijo fermos kieme, kol buvo atrastas senosios technikos mėgėjų 1984-aisiais. Transporto priemonė buvo nupirkta ir restauruota.

„Leyland Titan“ kėbulo dizainas sukurtas to meto ugniagesių automobilių stiliumi. Techninės transporto priemonės savybės identiškos „Leyland Titan“ autobuso – tas pats 9,8 litro 146 AG „Leyland O.600“ variklis, penkių pakopų pavarų dėžė.

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.