Užsienio reikalų ministras į Šiaulių savivaldybę atvyko miesto autobusu

balandžio 23 03:47 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Į Šiaulius atvykęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apsilankė žinomoje užsienio kapitalo gamykloje, susitiko su Lietuvos ir sąjungininkų kariais Aviacijos bazėje. Į susitikimą su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku ministras atvyko… miesto autobusu. Tiesa, autobusas neįprastas, o papuoštas žinomo partizano Adolfo Ramanausko Vanago atvaizdu ir citata.

 

 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vizitą Šiauliuose pradėjo žinomos bendrovės „Baltik Vairas“ gamykloje. Senas tradicijas puoselėjantys gamintojai prieš keletą metų susidūrė su sunkumais. Tuometiniai akcininkai nusprendė įmonę parduoti. Nauji savininkai – taip pat užsienio kapitalo bendrovė – įžvelgė veiklos perspektyvas, todėl šiandien „Baltik Vairas“ vadinamas viena geriausių dviračių gamyklų Europoje, o gal ir pasaulyje. Šiauliečiai gamina apie 150 skirtingų dviračių modelių, 99 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į Vakarų Europą. Pardavimus auginančią įmonę ministrui pristatė „Baltik Vairas“ generalinis direktorius Žilvinas Dubosas.

Linas Linkevičius pripažino, kad nuo laikotarpio, kai dirbo Krašto apsaugos ministerijoje, jam visada miela susitikti su ginkluotųjų pajėgų atstovais. Atvykęs į Šiaulius ministras nepraleido progos apsilankyti ir Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje. L. Linkevičius bendravo su bazės vadovais, susitiko su NATO oro policijos misiją baigiančiais Lenkijos kariais.

Vėliau, prie Šiaulių turizmo informacijos centro apžiūrėjęs autobusus, kuriuos Šiaulių kultūros centras papuošė Lietuvos partizanų vadų, 1949 m. vasario 16 d. pasirašiusių deklaraciją Minaičiuose, atvaizdais ir citatomis, ministras Linkevičius tokiu autobusu atvyko ir į Šiaulių miesto savivaldybėje vykusį susitikimą su miesto meru Artūru Visocku. Mero ir ministro pasitarime kalbėta apie Šiaulių miesto ryšius su užsienio miestais partneriais, taip pat – dėl Šiaulių geto likvidavimo 75-čio minėjimo renginio, aptarti kiti klausimai.

Kartu su Artūru Visocku ministras Linas Linkevičius dalyvavo trumpoje spaudos konferencijoje. Pasidalijęs puikiais vizito Šiauliuose įspūdžiais, ministras pabrėžė oro uosto išnaudojimo galimybes ne tik karinėms, bet ir civilinėms reikmėms.

„Šiaulių oro uostas galėtų ateityje būti daugiafunkcis. Visur pasaulyje, taip pat ir Europoje, yra suderinamos karinės ir civilinės reikmės. Manau, kad Šiauliai yra ta vieta, dėl kurios šį klausimą reikėtų detaliau išnagrinėti“, – sakė Linas Linkevičius.

Atsakydamas į žiniasklaidos klausimus, ministras komentavo Europos Sąjungos ateities perspektyvas ir bendrijai kylančius nemažus iššūkius. Buvo kalbama apie pilietybės išsaugojimą ir būsimo referendumo svarbą išeivijos lietuviams, jų aktyvinimą ir balsavimo galimybes.

Šiaulių meras Artūras Visockas, padėkojęs ministrui už Šiauliams skirtą dieną, trumpai pristatė svarbius miesto projektus ir paprašė palaikymo Vyriausybei sprendžiant finansavimo klausimus.

Vėliau, vakare, Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale Linas Linkevičius dalyvavo renginyje-diskusijoje „Lietuvos narystei ES – 15. Kur šiandien būtume be jos?“. Susitikime su šiauliečiais ministras artėjančių Europos parlamento rinkimų fone kvietė diskutuoti apie bendrą Europos ateitį. Diskusijoje taip pat dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir politologas Linas Kojala.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka