Vaikai ir keliavimas: kaip mažuosius paruošti kelionei autobusu?

by Lina | 31 liepos, 2018 4:09 am

Pirmosios kelionės su vaikais – reikšmingas įvykis ne tik mažiesiems, bet ir tėvams. Pamatyti džiaugsmo ir entuziazmo kupiną vaiką, atvykus į naujas vietas – įsimintinas įvykis kiekvienam iš tėvų. O kaip tinkamai pasiruošti pirmajai kelionei autobusu?

 

 

 

 

 

Ruošiantis kelionei, verta suplanuoti, kuo užimti vaikus. Tai gali tapti šaunia pramoga ne tik mažiesiems, bet ir patiems tėvams. Apie vaikų paruošimą kelionei autobusu pasakoja keleivių vežėjo „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas, pateikdamas įtraukiančių užsiėmimų su vaikais idėjas.

Paruoškite vaiką prieš kelionę

Mažieji keliautojai dažniausiai nenustygsta vietoje, todėl atrodo, jog kelionės metu pabūti ramiai – neįgyvendinamas užmojis. Prašymas sėdėti vietoje dažniausiai neveikia, o pasak ugdymo specialistų, visada geriau vaiką užimti, su juo susitarti, nei auklėti vadovaujantis paliepimais.

Sakalausko teigimu, labai svarbu vaiką paruošti išvykai, ypač, jei tai yra pirmoji jo kelionė. Kaip ir kiekvienas naujas potyris vaiko gyvenime, taip ir kelionės, reikalauja išankstinio paruošimo. Pasak „Kautros“ atstovo, reikia apgalvoti būsimą kelionę bei susiplanuoti veiklas.

Pirmiausia vaikui galima papasakoti apie būsimą kelionę jam suprantama kalba. Tai gali būti palyginimai su jo mėgstamais filmukais, kuriuose herojai dažnai keliauja, ar su trumpesnėmis kelionėmis, kurias vaikas jau yra sėkmingai įveikęs.

„Nuteikite, jog kelionės gale laukia smagių siurprizų. Šiuo metu daugiausia šeimų su vaikais keliauja į pajūrį. Vaikams visada smagu pasipliuškenti jūroje ar paplūdimyje pastatyti smėlio pilį. Dar prieš kelionę papasakokite, kokios pramogos jo laukia, pasiekus kelionės tikslą. O jeigu jis žinos, kad kelionės gale dar laukia saldus siurprizas, į pirmąsias keliones gali leistis su dideliu entuziazmu“, – patarė Mindaugas.

Kelionei vertėtų pasiruošti lengvų užkandžių bei gaiviųjų gėrimų ar vandens. Ilgesnės kelionės metu vaikas gali išalkti, o tada kelionėje neramu ne tik mažajam, bet ir tėvams. „Juk užkandžiaujant smagu pro langą grožėtis besikeičiančiais Lietuvos gamtos bei miestų vaizdais. Taip pat svarbu kelionės metu gerti daug skysčių. Autobusuose įrengti tualetai, todėl nerimauti neverta“, – pasakojo M. Sakalauskas.

Kelionė – puikus metas vaikui išmokti socializuotis. Pasak „Kautros“ atstovo, tarpmiestiniais autobusais keliauja daug šeimų su mažais vaikais, todėl tai gali būti puiki proga vaikui susipažinti su kitais mažaisiais, o gal ir įgyti naujų draugų.

Žaidimai kelionės metu

Žaidimas vaikui yra ne tik pramoga, bet ir būdas susipažinti su jį supančiu pasauliu. Todėl net ir kelių valandų kelionę galima išnaudoti turiningai – žaisti lavinančius žaidimus.

Prieš kelionę ant lapo parašykite visus miestelius, pro kuriuos važiuosite. Pačios kelionės metu vaikas turi stebėti pravažiuojamų miestelių pavadinimus ir juos išbraukti.

Ant lapo atsispausdinkite kelio ženklus. Pravažiuojant pro kelio ženklus, vaikas turi juos pastebėti, rasti lape bei išbraukti. Žaidimą papildyti galima ir kitais pakelėje esančiais objektais. Vaikas turėtų atpažinti degalines, laukuose besiganančius gyvūnus, tiltus ar kitus objektus.

Kito žaidimo metu vaikas turėtų stebėti automobilius. Ant lapo galima surašyti automobilių modelius arba atspausdinti jų nuotraukas. Vaikas, stebėdamas vaizdus pro langą, turėtų atpažinti pravažiuojančius automobilius ir pažymėti juos lape.

Galima imtis ir šiek tiek sudėtingesnių žaidimų: vaikui galima atspausdinti kelionės žemėlapį ir kas kažkiek laiko paprašyti žemėlapyje pažymėti, kur jūs tuo metu esate.

Vaikui pavargus nuo aktyvių veiklų, galima įjungti ir filmuką. Mindaugas pasakojo, jog vos prieš kelis metus autobusuose įdiegtuose media centruose šiuo metu galima rasti 30 nuolat atnaujinamų filmų, tarp jų – gausybė vaikiškų filmukų.

„Media centro turinys platus. Įdiegta įvairių filmų ir muzikos, kuria gali pasimėgauti tiek keliaujančios šeimos, tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Visuomet turime animacijos, kurią dažnai žiūri visa šeima“, – pasakojo Mindaugas Sakalauskas.

Keleivių vežėjo „Kautra“ atstovas priminė, jog kartu keliaujančioms šeimoms taikomos nuolaidos, įsigyjant šeimos bilietą.

Kautros informacija ir nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/vaikai-ir-keliavimas-kaip-mazuosius-paruosti-kelionei-autobusu/