Vežant užsakomaisiais reisais – mažiau biurokratizmo

rugsėjo 08 09:18 2010 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Vežant keleivius užsakomaisiais reisais, vežėjams reikės pildyti mažiau dokumentų – susisiekimo ministras pasirašė įsakymą, kuriuo supaprastino keleivių vežimo lapų formą, taip pat šių dokumentų naudojimo apskaitos tvarką.

Užsakomaisiais reisais keleivius vežančioms įmonėms nuo šiol bus greičiau bei paprasčiau parengti kelionės dokumentus. Praktika rodo, jog ypač daug problemų vežėjams kildavo tuomet, kai tekdavo vežti užsienio šalių turistus, kurie neretai atsisakydavo pasisakyti savo pavardes, prisistatydavo išgalvotomis, arba jas būdavo sudėtinga užrašyti. Nuo šiol vežėjams vietoj anksčiau privalomų sąrašų tereikės nurodyti užsakomuoju reisu važiuojančių keleivių skaičių. Keleivių vežėjams teks pildyti jau ne dviejų, kaip buvo anksčiau, o vieno lapo blanką – tai ne tik sutrumpins pildymo laiką, bet ir sumažins blankų įsigijimo išlaidas.

Taip patatsisakoma privalomos keleivių vežimo lapų registracijos Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos, supaprastinta šių dokumentų sunaikinimo tvarka, vežėjui nutraukus veiklą.

Naujoji tvarka galioja Lietuvoje registruotiems vežėjams, vežantiems iš anksto sudarytas keleivių grupes užsakomaisiais reisais lengvaisiais automobiliais ir autobusais šalies teritorijoje bei lengvaisiais automobiliais tarptautinio susisiekimo maršrutais.

Pasak asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovo Jevgenijaus Stolovickio, prieš priimant naująją tvarką, būta abejonių, ar ji nesudarys daugiau galimybių išsisukti nelegalia veikla besiverčiantiems vežėjams. „Nors ir kilo kai kurių abejonių, naujajai tvarkai pernelyg neprieštaravome. Su Susisiekimo ministerijos vadovais žodžiu susitarėme: jei padaugės piktnaudžiavimo atvejų ar nelegalių vežimų, bus grįžta prieanksčiau galiojusiostvarkos“, -teigia J. Stolovickis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.