Vežimėlis, pakeitęs pasaulį

sausio 07 07:46 2013 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Ar žinote, kad kasdienine mūsų gyvenimo dalimi tapusį parduotuvės vežimėlį 1936-aisiais išrado parduotuvės „Piggly-Wiggly“ savininkas Silvanas Goldmanas? Akivaizdu, jog žmogus iš tiesų rūpinosi pirkėjų patogumu. Ir surado būdą, kaip suteikti galimybę pirkėjams įsigyti daugiau prekių.

Kai tik „Piggly-Wiggly” parduotuvės darbuotojai pastebėdavo, kad pirkėjo krepšelis prisipildė, jie išsyk pakeisdavo jį tuščiu. Reikėjo rasti efektyvų sprendimą, kaip pirkėjai galėtų vienu metu prisirinkti kuo daugiau prekių. Ir toks sprendimas buvo rastas. Remiantis labiausiai paplitusia versija, kartą Goldmanas pamatė, kaip pirkėja pasistatė sunkų krepšį ant mašinos, kurią už virvutės tampė jo sūnus. Eureka! – išeitis buvo rasta.

Po metų Silvanas Goldmanas pristatė naujovę pirkėjams. Vieną šeštadienį šalia krepšelių pirkiniams įsitaisė naujovės su ratukais. Išradimas iš pradžių patraukė tik vyresnio amžiaus pirkėjų dėmesį – jaunimui atrodė juokinga tampytis su vežimėliais. Tačiau penketas slaptų samdytų pirkėjų, visą dieną po parduotuvę stumdę vežimėlius, išblaškė likusiųjų abejones.

Dar vienas įdomus faktas: vėliau S. Goldmanas įkūrė kompaniją, gaminusią parduotuvės vežimėlius su sėdynėmis vaikams. Jo išradimą įvertino visi supermarketai. 1940-aisiais laikraštis „Saturday Evening Post” išspausdino didžiulį straipsnį apie S. Goldmaną, pavadinę jo išradimą „vežimėliu, kuris pakeitė pasaulį“.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.