Viešojo transporto keleivių patogumui – naujas informacinis ženklas

by Lina | 24 lapkričio, 2015 4:49 am

Informacinis skydas Zaliasis tiltas[1]Žaliojo tilto stotelėje įrengtas naujas informacinis ženklas, skirtas viešojo transporto vairuotojams. „Pirmajam autobusui ar troleibusui sustoti čia“ – toks užrašas matomas ant šio ženklo, kuris įrengtas SĮ „Susisiekimo paslaugos“ iniciatyva.

 

 

 

„Nusprendėme įrengti tokį informacinį ženklą, kad viešojo transporto vairuotojai žinotų, kur tiksliai sustoti Žaliojo tilto stotelėje ir kur pirmojo autobuso ar troleibuso turėtų tikėtis stotelėje laukiantys keleiviai. Šios stotelės įvaža yra labai ilga, todėl vairuotojai sustodavo ties jos viduriu. Kai iš paskos atvažiuodavo kiti autobusai ar troleibusai, paskutinieji turėdavo laukti prieš įvažą, ir taip gaišdavo laiką“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ l. e. p. direktorė Modesta Gusarovienė.

Teigiami pokyčiai – ir automobilių vairuotojams

Pasak M. Gusarovienės, nors šio informacinio ženklo įrengimas pareikalavo nedidelių investicijų, laukiamų teigiamų pokyčių nauda atpirks jas iš karto.

„Šis ženklas yra skirtas viešojo transporto vairuotojams, tačiau jo naudą pajus ir vairuojantieji automobilius. Pasitaikydavo tokių situacijų, kai į stotelės įvažą netilpusi viešojo transporto priemonė užblokuodavo Kalvarijų–Žvejų gatvių sankryžos kraštą. Todėl kildavo problemų tiek per Žaliąjį tiltą, tiek ir iš šalie esančios Žvejų gatvės važiuojantiems automobiliams. Tačiau tikimės, kad jau nuo šiandien, kada ir įrengtas informacinis ženklas, panašių situacijų beveik nepasitaikys.“

Laikinoji „Susisiekimo paslaugų“ vadovė taip pat tikisi, kad vilnečiai greitai įpras prie pokyčių, kurie suteiks galimybę keleiviams kur kas patogiau naudotis miesto viešuoju transportu.

„Keleiviai, pamatę į stotelę atvažiuojantį autobusą ar troleibusą, jau žinos, kur jis sustos ir bus pasiruošę nueiti iki jo. Be to, pačios viešojo transporto priemonės sustos tvarkingiau ir neblokuos greta esančios sankryžos. Taip vilniečiai sutaupys kelias minutes savo brangaus laiko. Atrodo, tai nėra daug, tačiau kiekvienas brangime savo laiką“, – sako M. Gusarovienė.

Viešojo transporto vairuotojams sustojimo vietą nurodantis informacinis ženklas – kol kas pirmasis tokio pobūdžio ženklas Vilniaus mieste. Jis buvo įrengtas Žaliojo tilto stotelėje, esančioje Kalvarijų gatvės pradžioje, šalia Žvejų gatvės. Tikimasi, kad šis ženklas leis viešojo transporto vairuotojams tvarkingiau sustoti stotelės įvažoje, o keleiviai galės kur kas greičiau įsėsti į norimo maršruto transporto priemonę.

Vilniustransport.lt

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/11/Informacinis-skydas-Zaliasis-tiltas.jpg

Source URL: http://ebus.lt/viesojo-transporto-keleiviu-patogumui-naujas-informacinis-zenklas/