Vilkaviškio autobusų stotis tarp 5 geriausių Lietuvos architektūros kūrinių

by Lina | 14 rugsėjo, 2020 3:59 am

Lietuvos architektų sąjungos Taryba iš visuomenės ir pačių autorių pasiūlymų išrinko penkis projektus, kurie atstovaus naujausiai Lietuvos architektūrai 2021 metų Europos sąjungos šiuolaikinės architektūros konkurse „Mies van der Rohe Award“. Tarp jų ir šiais metais duris atvėrusi naujoji Vilkaviškio autobusų stotis.

 

Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis, darbą pradėjusi šių metų kovo mėnesį, jau ne pirmą kartą yra linksniuojama kaip pavyzdys, kuriame buvo išsaugoti brandūs teritorijoje augantys medžiai, bei pavyko juos paversti neatsiejama pastato dalimi.

Objekto bendras plotas viršija 2 000 m2, autobusų stoties dalis sudaro 400 m2. Atnaujintoje autobusų stotyje įsikūrę vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų – nuo vaistinės, rūbų bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų.

Vilkaviškio autobusų stotyje veikia šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai pateikiami moderniuose informaciniuose ekranuose. Keleiviai autobusų laukia erdvioje ir šiltoje laukimo salėje, čia pat vietoje gali įkrauti savo telefoną ar kompiuterį.

Stoties operatore dirba keleivių vežėja UAB “Kautra”, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų.

„Kautros“ informacija ir nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/vilkaviskio-autobusu-stotis-tarp-5-geriausiu-lietuvos-architekturos-kuriniu/