Vilniečius gelbės nuo transporto keliamo triukšmo

gruodžio 05 04:52 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino 2014-2018 m. triukšmo kartografavimo, prevencijos ir mažinimo programą ir veiksmų planą. Įgyvendinus suplanuotas prevencines priemones ir veiksmus, per artimiausius 4 metus, tikimasi, 14 proc. mažiau miesto gyventojų (apie 10 000) patirs neigiamą triukšmo poveikį, skleidžiamą automobilių, oro, geležinkelio, transporto, pramonės įmonių.

Pasak aplinkos apsaugos skyriaus specialistų, ir toliau bus tęsiami ankstesnių programų metu pradėti darbai, bet numatyta ir naujų veiksmų bei priemonių, atsižvelgus į ES rekomendacijas ir teisės aktus.

Patvirtintos programos tikslas – stebėti triukšmo lygius mieste, valdyti viršnorminio triukšmo sklaidą, apsaugoti aplinką ir vilniečius nuo neigiamo jo poveikio. Taip pat saugoti tyliąsias zonas, kurių Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje šiuo metu įteisinta 7-ios: Gulbinų (142 ha) bei Tapelių (280 ha) gamtos tyliosios zonos, Viršuliškių (14 ha), Karoliniškių (68 ha), Baltupių (18 ha), Fabijoniškių (14 ha), Ozo (6 ha) tyliosios viešosios zonos, kurios Vilniaus gyventojams ir svečiams sukuria akustinį komfortą viešosiose erdvėse. Planuojamas kasmetinis šių zonų stebėjimas didžiausią dėmesį skiriant triukšmo lygio pokyčiams, bei naujų zonų steigimas, atsižvelgus į gyventojų reikmes.

Pagrindinis viršnorminio triukšmo šaltinis mieste šiuo metu yra automobilių transportas. Pagal neigiamą poveikį kiti didžiausi triukšmo šaltiniai mieste yra geležinkelių ir oro transportas, kiek mažesni – stacionarūs pramonės energetikos ir logistikos objektai.

Triukšmingiausiose miesto zonose planuojama tobulinti eismo organizavimą, projektuoti ir statyti akustines sieneles arba kitas priemones, kad sumažėtų geležinkelio transporto triukšmo poveikis gyvenamajai aplinkai bei imtis daugybės kitų priemonių. Triukšmo prevencijos mažinimo veiksmai bus koordinuojami su AB „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Vilniaus tarptautiniu oro uostu.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.