Vilniuje atnaujintos Keleivių ir bagažo vežimo taisyklės. Ką reikėtų žinoti keleiviams?

by Lina | 23 rugpjūčio, 2022 4:14 am

Nuo šių metų rugpjūčio pradžios Vilniuje įsigaliojo pakeistos Keleivių ir bagažo vežimo taisyklės.  Jose tikslinamos ir įvedamos naujos sąvokos, pvz., Kontrolės bilietas, laikmena, mobilioji programėlė, kontrolierius, kontrolės pradžia ir pabaiga ir pan.

Visose transporto priemonėse galima vežti nepritvirtintus dviračius, išskyrus piko metą – darbo dienomis nuo 7 iki 9 val. ir nuo 16 iki 19 val.

Anksčiau IX Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėms skyrius buvo skirtas tik dviračių vežimui, dabar jis papildytas paspirtukais, riedžiais ir t.t. Nurodoma, jog dviratininkas įlipa į transporto priemonės saloną paskutinis, jei kelionės metu atsiranda žmogus su negalia, jis turi išlipti arba patraukti dviratį ir užleisti jam vietą. Keleivis gali vežti tik vieną dviratį, paspirtuką, elektrinį paspirtuką ar kitą nedidelę mikromobilią priemonę. Jos vežimas yra nemokamas.

Keleiviams gali būti aktualu ir gyvūnų vežimas viešuoju transportu. Taisyklėse nurodoma, jog „keleivis turi teisę neužimant sėdimos vietos nemokamai vežti gyvūnus tarose, kurių dydis neturi viršyti 4  44 taisyklių punkte nurodytų matmenų. Draudžiama vežti gyvūnus be taros ar viršijant 44 punkte nustatytą taros dydį, išskyrus taisyklių 50 punkte numatytą atvejį. Tara, kurioje vežamas gyvūnas, neturi trukdyti keleiviams judėti transporto priemonėje, būti griozdiška, tepti transporto priemonės saloną, sėdynes arba keleivių drabužius.

Keleivis, turėdamas dokumentus, kuriuose nurodomos šuns skiepų žymos, turi teisę vežti  transporto priemone šunį be taros nemokamai. Šuo turi būti su antsnukiu (išskyrus šunis, kuriems dėl jų veislės antsnukiai nepritaikyti, bei šunis asistentus, skirtus padėti judėti negalią turintiems žmonėms), laikomas už ne ilgesnio kaip 0,5 m pavadėlio ir neturi užimti sėdimos vietos. Gyvūnui priteršus transporto priemonės saloną, jį vežantis keleivis privalo nedelsdamas išvalyti suteptą salono vietą. Vežamas gyvūnas neturi trikdyti kitų keleivių. Keleivis atsako už jo vežamų gyvūnų sukeltą žalą kitų keleivių sveikatai, gyvybei, nuosavybei, ramybei ir privalo ją atlyginti, taip pat laikytis Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklių“.

Taisyklėse atsirado nauja bilieto rūšis – kontrolės bilietas – apie jį girdėjome ir anksčiau, bet taisyklėse apibrėžimo nebuvo. Naujojoje redakcijoje nurodoma: „kontrolės bilietas – bilietas, įsigyjamas tik kontrolės metu iš kontrolieriaus, jei kontrolės metu keleivis neturėjo tinkamo iš anksto (iki kontrolės vykdymo) pažymėto/aktyvuoto bilieto. Už bilietą atsiskaitoma tik negrynaisiais pinigais, bilietas atspausdinamas kontrolieriaus naudojamo terminalo pagalba, bilieto rekvizitus nustato Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

Su pakeista Keleivių ir bagažo vežimo taisyklių redakcija galima susipažinti čia[1]

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/15d78250fc6e11ec8fa7d02a65c371ad

Source URL: http://ebus.lt/vilniuje-atnaujintos-keleiviu-ir-bagazo-vezimo-taisykles-ka-reiketu-zinoti-keleiviams/