Vilniuje – ketvirtasis tarpregioninis projekto „InnovaSUMP“ seminaras

by Lina | 1 balandžio, 2019 3:57 am

Balandžio 4-5 dienomis Vilniuje vyks tarpregioninis programos „Interreg Europe“ projekto „InnovaSUMP“ partnerių atstovų susitikimas. Sostinėje lankysis projekto partneriai iš Salonikų, Ravenos, Nikosijos, Prahos, Ekseterio, Kordelio, Ravenos, Vizėjaus, Jasai miestų, o susitikimo tikslas – darnaus judumo planų statuso partnerių miestuose aptarimas, dalinimasis gerosiomis praktikomis bei apmokestinimo ir finansavimo priemonių integracija.

 

 

Pagrindinės „InnovaSUMP“ projekto temos, kurioms partneriai skiria daugiausia dėmesio ir kurias siekiama integruoti į miesto judumo planų turinį, yra šios:

Pagrindinė balandžio pradžioje Vilniuje vyksiančio susitikimo tema – projekto partnerių miestuose taikomų, darnų judumą skatinančių priemonių apmokestinimo ir finansavimo galimybės. Bus aptariami miesto taršos apmokestinimo aspektai, gautų lėšų paskirstymas darniam judumui skatinti. Taip pat partneriai dalinsis gerosiomis praktikomis rengiant darnaus judumo planus bei numatant veiksmus jiems įgyvendinti.

Balandžio 4-ąją (pirmąją susitikimo dieną) LR Susisiekimo ministerijos ir SĮ „Vilniaus planas“ atstovai pristatys Vilniaus miesto savivaldybės darnaus judumo plano rengimo ir priemonių finansavimo iššūkius. Salonikų Aristotelio universiteto atstovai papasakos apie viešojo transporto ir darnaus judumo finansavimo priemones, o inovacijomis ir geraisiais pavyzdžiais minėtomis temomis pasidalins ir visų partnerių atstovai. Kelionių mieste planavimo platformos „Trafi“ ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovai papasakos apie išmaniąsias viešojo transporto programėles, pasidalins įžvalgomis apie viešojo transporto bilietų pardavimus, mokesčių už bilietus surinkimo sistemą ir kitus aspektus.

Balandžio 5-ąją (antrąją susitikimo dieną) projekto partneriai bus supažindinti su judumo galimybėmis Vilniuje, įdomiais ir pažangiais viešojo transporto plėtros bei dviračių infrastruktūros sprendimais.

Primenama, kad Vilniaus miesto savivaldybės Taryba 2018 m. gruodžio 19 d. patvirtino miesto darnaus judumo planą: https://judumas.vilnius.lt SĮ „Susisiekimo paslaugos“ projekte „InnovaSUMP“ įgytą patirtį taikys įgyvendindama su viešojo transporto darbo organizavimu ir kitais alternatyviais keliavimo mieste būdais susijusias šio plano veiklas.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ projekte „InnovaSUMP“ dalyvauja nuo 2017 m. sausio 1 d. Projektą finansuoja ETBT programa „INTERREG Europe“. Numatyta projekto pabaiga – 2021 m. birželis.

Projekto „InnovaSUMP“ konsorciumą sudaro aštuoni Europos Sąjungos miestai: Nikosija (Kipras); Praha (Čekija); Ekseteris (Jungtinė Karalystė); Kordelis (Graikija); Ravena (Italija); Vizėjus (Portugalija), Jasai (Rumunija), Salonikai (Graikija) ir Vilnius. Pagrindinis projekto partneris – Nikosijos miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos apie projektą:

https://www.interregeurope.eu/innovasump/[1]

vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. https://www.interregeurope.eu/innovasump/: https://www.interregeurope.eu/innovasump/

Source URL: http://ebus.lt/vilniuje-ketvirtasis-tarpregioninis-projekto-innovasump-seminaras/