Vilnius turės pažangų elektroninį bilietą – bus skelbiamas tarptautinis konkursas

by Lina | 14 rugpjūčio, 2020 12:50 pm

2022 m. vilniečiams bus pristatyta nauja, pažangi ir kur kas patogesnė elektroninio bilieto sistema. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje šiandien paskelbtos rinkos konsultacijos norintiems dalyvauti jos diegimo konkurse.

 

 

 

Patikslintą pačios Vilniaus elektroninio bilieto sistemos pirkimo konkursą įvertinus tiekėjų pastabas planuojama skelbti šį rudenį. Jį sudarys dvi dalys –  išmaniosios integracinės atsiskaitymų platformos įdiegimo bei priežiūros paslaugos ir atsiskaitymo bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis paslaugos. Tai tarptautinis konkursas – teikti pasiūlymus bus kviečiami visi inovatyvius tokio pobūdžio sprendimus kuriantys tiekėjai.

„Progresyviam ir atviram Vilniui, kuris rekordiškai atnaujino ir toliau atnaujina viešojo transporto parką, būtina ir kur kas modernesnė, patogesnė elektroninio bilieto sistema. Ieškome tiekėjo, su kuriuo bendradarbiaudami sukurtume naujos kartos sistemą, o joje būtų sutelktos ne tik bilietų pirkimo, bet ir kitos paslaugos. Norime, jog ji miestiečiams suteiktų kuo daugiau lankstumo, o ir atsiskaitymas už keliones viešuoju transportu būtų aiškus, greitas tiek patiems vilniečiams, tiek miesto svečiams“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

M. Gusarovienė priduria, kad paskelbtų išankstinių rinkos konsultacijų tikslas yra informuoti potencialius tiekėjus apie pirkimus, palikti laiko su jais susipažinti ir taip dar efektyviau pasiruošti patiems pirkimams. Be to, įmonė tikisi rinkos dalyvių, aktualių institucijų ir nepriklausomų ekspertų pastabų bei rekomendacijų parengtiems pirkimo dokumentams, esant poreikiui bus organizuojami ir susitikimai su tiekėjais.

Numatoma projekto vertė 8 mln. eurų, kuris bus finansuojamas SĮ „Susisiekimo paslaugos“ lėšomis. Taip pat siekiama dalinai pasitelkti ir 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšas.

Abu elektroninio bilieto sistemos pirkimus numatoma skelbti šį rudenį. Įgyvendinus diegimo ir kūrimo darbus naują elektroninio bilieto sistemą planuojama pristatyti per 2022 m.

Kokie privalumai ir naujovės numatomi keleiviams?

Naujoji elektroninio bilieto sistema leis keleiviams naudotis patogiausia, paties pasirinkta bilieto laikmena, nebeprisirišant prie konkrečios kortelės ar įrenginio. Tai galės būti bekontaktė mokėjimo kortelė, studento ar moksleivio pažymėjimas, asmens tapatybės kortelė, Vilniečio kortelė,  mobiliosios programėles ar kiti sprendimai. Techninės priemonės leis fiksuoti konkrečią kelionės trukmę ir taikyti optimalią kelionės viešuoju transportu kainą.

Bilietai ir kitos paslaugos bus siejami su personalizuota keleivio paskyra, o ne su viena konkrečia laikmena. Be to, naujoji sistema leis užtikrinti efektyvesnius ir patogesnius viešojo transporto kontrolės sprendimus. Planuojama, jog platformoje bus integruotos ne tik kelionių viešuoju transportu atsiskaitymo, tačiau ir kitos miesto paslaugos, keleiviams bus galimybė pirkti ir jungtinius kelių miesto paslaugų bilietų paketus.

Vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/vilnius-tures-pazangu-elektronini-bilieta-bus-skelbiamas-tarptautinis-konkursas/