VMI informuoja – auga gyventojų nepakantumas šešėlinei ekonomikai

sausio 13 05:04 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-nelegKauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad Kauno regione, įskaitant Alytaus ir Marijampolės apskritis, visą gruodžio mėnesį buvo skiriamas ypatingas dėmesys šešėlinės ekonomikos prevencijai. Įvairiomis informacinėmis priemonėmis viešojo transporto viduje bei išorėje, plakatais dažnai miestiečių lankomose vietose siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į šešėlinės ekonomikos reiškinius ir nelinkti jiems abejingais. Apie mokestinius pažeidimus gyventojai raginami pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) pasitikėjimo telefonu 1882.

„Vienas iš svarbiausių VMI ilgalaikių tikslų, mažinant šešėlinės ekonomikos apimtis, yra visuomenės sąmoningumo ugdymas bei nepakantumo šešėlinei ekonomikai skatinimas. Dėkojame, kad prie socialinės reklamos iniciatyvos, skirtos kovai su šešėline ekonomika, noriai prisidėjo ir Kauno AVMI apimamo regiono savivaldybės bei autobusų parkai,“ – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad lyginant su praėjusiais metais, nepakantumas mokestiniams pažeidimams tiek Kauno apskrityje, tiek visoje Lietuvoje auga. Kaune apie mokestinius pažeidimus kasmet praneša apie 100 asmenų.

VMI informacinės priemonės, skatinančios stabdyti „šešėlinę“ ekonomiką, negavus čekio pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasirašius bendradarbiavimo sutartis, pasirodė Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių savivaldybėse, viešose erdvėse ir seniūnijose. Nuo gruodžio mėnesio Kauno miesto gatvėmis įvairiais maršrutais kursuoja trys autobusai pažymėti VMI socialine reklama, raginančia negavus pirkimo čekio apie tai pranešti VMI. Dar 50 viešojo transporto priemonių viduje kabo plakatai su šūkiu Stop šešėliui! Pranešk 1882. Prie VMI socialinės reklamos sklaidos prisidėjo ir Kaišiadorių, Raseinių bei Marijampolės autobusų parkai, kitų savivaldybių autobusuose socialinės reklamos sklaida numatoma pavasarį.

„Nemaža mūsų keleivių dalis yra būtent valstybės suteikiamų lengvatų naudotojai. Nors mes tikime, jog kauniečiai yra sąmoningi ir sąžiningai moka mokesčius, tačiau priminimas, kad pareigingo mokesčių mokėtojo dėka moksleivis pigiau pasieks mokyklą, o senjoras nukeliaus į gydymo įstaigą, tikrai niekam nepakenks. Mūsų bendrovė visada noriai prisideda prie įvairių socialinių akcijų ir pilietiškumo ugdymo, todėl norėjome prisidėti ir šį kartą“, – teigia UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Primename, kad gyventojai, pastebėję bet kokius mokestinius pažeidimus arba susidūrę su šešėlinės ekonomikos apraiškomis, apie tai gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba informaciją perduoti per išmaniesiems telefonams skirtą programėlę „Pranešk“, kurią galima parsisiųsti iš VMI internetinės svetainės (https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles).

Pagrindiniai faktai:

  • Kasmet apie mokestinius pažeidimus visoje Lietuvoje praneša daugiau nei 4 tūkst. gyventojų: 2015 m. – 4079, 2016 m. – 4206.
  • Daugiausia pranešimų sulaukiama iš didžiųjų šalies miestų: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.
  • Šiemet Kauno apskrityje apie pastebėtus mokestinius pažeidimus pranešė maždaug 1 tūkst. gyventojų, o Marijampolės ir Alytaus apskrityse – apie 400.
  • Nuo 2006 m. po VMI atliktų patikrinimų, pagal pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją, už įvarius mokestinius pažeidimus į valstybės biudžetą buvo sumokėta apie 32 mln. eurų mokesčių ir baudų.

Kauno AVMI informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka