Vokietija skiria pirmąsias dotacijas aplinkai draugiškoms viešojo transporto priemonėms įsigyti

by Lina | 8 balandžio, 2022 4:54 am

Vokietijos Federalinė transporto ministerija (BMDV) skyrė apie 600 milijonų eurų finansavimą klimatui nekenksmingoms transporto priemonėms įsigyti. Didžiausią pirkimą planuoja Berlyno operatorius BVG, taip pat „Transdev Berlin“.

Finansavimas skiriamas pagal naują direktyvą, kuri skatina alternatyvius degalus naudojančias transporto priemones (vok. Richtlinie zur Förderung alternativer Antriebe von Bussen im Personenverkehr). Ministerija skaičiuoja, kad už skirtas lėšas keleivinio transporto įmonės galės įsigyti 1700 naujų autobusų. iš jų 110 bus varomos biometanu, likusios lėšos bus skirtos elektriniams, vandeniliniams autobusams bei troleibusams pirkti.

Daugiausia lėšų atiteko Berlynui ir Hamburgui. BVG pirks 350 elektrinių autobusų, kurie veš keleivius Vokietijos sostineje. „Transdev Berlin“ pirks ir daugiau transporto priemonių, t. y. 325 autobusus su baterijomis, 40 kuro elementų autobusų ir 110 varomų biometanu.

Savaitę anksčiau ministerija pranešė ir apie 472 elektrinius autobusus, kuriuos įsigis Hamburgo „Hamburger Hochbahn“ ir „Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein“.

„Miestuose, kur važiuoja daug autobusų, alternatyviais degalais varomas viešasis transportas gali padėti sumažinti CO2 emisiją, teršalų išmetimą ir triukšmą, taip pat pagerinti gyvenimo kokybę“, – sako federalinis transporto ministras Volkeris Wissingas (FDP).

Tikimasi, kad pirmasis finansavimo etapas bus tęsiamas iki birželio pabaigos. Planuojamas ir antrasis kvietimas finansuoti alternatyviais degalais įsigyjamas transporto priemones, jis turėtų būti paskelbtas iki 2022 m. antrojo ketvirčio pabaigos. Iki 2024 m. žadama skirti apie 1,25 mlrd. EUR, o 2025 m. planuojamas papildomas finansavimas.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/vokietija-skiria-pirmasias-dotacijas-aplinkai-draugiskoms-viesojo-transporto-priemonems-isigyti/