Vokietijoje keičiasi mokėjimo už naudojimąsi keliais tvarka

rugsėjo 30 03:35 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

kelias-vokAsociacija LINAVA primena, kad nuo š. m. spalio 1 d. Vokietijoje mokestį už naudojimąsi keliais reikės mokėti ir toms transporto priemonėms, kurių bendras leistinas svoris ne mažesnis nei 7,5 t.

 

 

 

Vokietijos federalinė kelių tarnyba esamą apmokestintų kelių tinklą skelbia internete. Interneto svetainėje www.mauttabelle.de pateikiamas visų federalinių greitkelių ir federalinės reikšmės kelių, kuriuose apmokestinamos 7,5 t ir didesnio bendro leistino svorio transporto priemonės, sąrašas.

Apmokestinamos visos komercinės transporto priemonės arba transporto priemonių junginiai, kurių bendra leidžiamoji masė ne mažesnė kaip 7,5 tonos ir kurios:

skirtos tik kroviniams vežti keliais (1 galimybė) arba

kurios naudojamos kroviniams vežti keliais (2 galimybė).

Apmokestinimo prievolei pagrįsti pakanka atitikties Federalinio kelių mokesčio įstatymo (BFStrMG) 1 straipsnio 1 dalies 2 sakinio Nr. 1 vienos iš dviejų galimybių nuostatoms. Transporto priemonės, kurios skirtos tik kroviniams vežti keliais (1 galimybė), apmokestinamos neatsižvelgiant į tai, ar:

jos naudojamos privačioms kelionėms;

jomis iš tikrųjų vežami kroviniai;

kroviniai vežami komerciniais tikslais arba asmeniniais tikslais (vežimas savo sąskaita);

atitinkama transporto priemonė yra atleista nuo transporto priemonių mokesčio.

Kelių naudojimo mokestis nėra mokamas už transporto priemones arba transporto priemonių junginius, kurių bendra leidžiamoji masė nesiekia 7,5 tonos.

Kelių naudojimo mokestis nėra mokamas už ne mažesnės kaip 7,5 tonos bendros leidžiamosios masės transporto priemones arba transporto priemonių junginius, kurie nėra skirti tik kroviniams vežti arba nėra naudojami kroviniams vežti. Be to, pagal Federalinio kelių mokesčio įstatymo (BFStrMG) 1 straipsnio 2 dalį kelių naudojimo mokestis nėra taikomas šioms transporto priemonėms ir transporto priemonių junginiams:

autobusams;

karinių pajėgų, policijos tarnybų, civilinės saugos ir gelbėjimo tarnybų, gaisrinės ir kitų avarinių tarnybų transporto priemonėms bei aukštų valstybės pareigūnų automobiliams;

transporto priemonėms, kurios naudojamos vien tik kelių priežiūrai ir kelių eksploatavimui, įskaitant kelių valymą bei kelių priežiūrą žiemą;

transporto priemonėms, kurios naudojamos vien tik atrakcionų ir cirko reikmėms;

transporto priemonėms, kurias naudoja nekomercinės arba labdaros organizacijos, veždamos humanitarinės pagalbos krovinius arba siekdamos pašalinti avarinės situacijos pasekmes.

 

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka