„Volvo” stende Hanoveryje – prioritetas elektriniams ir hibridiniams autobusams

by Lina | lapkričio 9, 2016 5:44 am

apie-volv[1]Pastaruoju metu Švedijos „Volvo” gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ekologijai. Pristatytos naujos kartos elektrinės ir hibridinės transporto priemonės. Pirmoji elektrinių autobusų linija atidaryta Švedijos mieste Geteborge.

 

 

 

Hanoveryje švedai pristatė „Volvo 7900 Electric”. Pasak gamintojų, tai – tylus, švarus, neišmetantis teršalų autobusas. Kad tai – tiesa, turėjo progos įsitikinti ir Lietuvos keleivių vežėjai, apsilankę Geteborge. Ten viena iš galinių stotelių įrengta miesto universiteto bibliotekoje. Tai rodo, kokios galimybės atsiveria pradėjus naudoti aplinkos neteršiančius autobusus.

„Volvo” stende taip pat puikavosi „Volvo 7900 HYBRID ELEKTRIC”. Šie autobusai taip pat veža keleivius Geteborge. jie 70 proc. maršruto nuvažiuoja naudodami elektros energiją. Autobusų baterijos įkraunamos galinėse stotelėse, naudojant pantografą. Įkrovimo procesas trunka šešias minutes. Tačiau, pasak Švedijos gamintojų, jie gali pasiūlyti rinkai ir kitais būdais įkraunamus elektrinius autobusus.

Elektrinių ir hibridinių autobusų ilgis – 10,7 metro. Juose vienu metu gali važiuoti 86 keleiviai. Transporto priemonės durys paplatintos, kad patogiai galėtų įlipti ir išlipti visi keleiviai.

Parodoje taip pat buvo galima apžiūrėti ir neseniai Lietuvoje matytą „Volvo 7900 HYBRID”, kuriame sumontuota paralelinė hibridinė sistema. Šie autobusai taupesni nei dyzeliniai, be to, jie mažiau teršia aplinką.

Nemažai švediškų hibridų važinėja Skandinavijos šalyse, taip pat Jungtinėje Karalystėje, kitose Europos bei Lotynų Amerikos šalyse.

Parodoje taip pat pristatytas ir dyzelinu varomas turistinis „Volvo“.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/11/apie-volv.jpg
  2. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/11/apie-volv2.jpg
  3. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/11/apie-volv1.jpg
  4. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/11/apie-volv3.jpg
  5. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/11/apie-volv4.jpg
  6. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/11/apie-volv5.jpg

Source URL: http://ebus.lt/volvo-stende-hanoveryje-prioritetas-elektriniams-ir-hibridiniams-autobusams/