Įžymiausi pasaulio vandens tiltai

rugsėjo 17 06:02 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Vandens tiltai panašūs į įprastus tiltus, tik jais vietoj automobilių keliauja keltai, laivai ir laiveliai.

Nuo seno akvedukai buvo naudojami vandeniui tiekti į miestus. Tačiau ilgą laiką niekas nesumanė juos panaudoti laivybai. Atsiradus šiuolaikiškai kanalų sistemai, atsirado ir tokie akvedukai, kaip Luaros upės kanalas, nutiestas 1896 metais. Kaip tik jis buvo ilgiausiu laivybai pritaikytu akveduku pasaulyje iki 21-ojo amžiaus, kuomet buvo pastatytas Magdeburgo vandens tiltas Vokietijoje.

Tiltas atidarytas 2003-iųjų spalį, jis sujungė Elbės-Havelo bei Mittelando kanalus, perkirsdamas Elbės upę. Tilto ilgis – 918 metrų.

Dar vienas akvedukas įrengtas Reksheme, Didžiojoje Britanijoje. Jis nutiestas tarp 1785 ir 1805 metų, perkėlus Ellesmero kanalą per Di upę. Akveduko ilgis – 307 metrų, plotis – 3,4 m, gylis – iki 1,60 m.

Barton Svingo akvedukas – tai pakeliamas vandens tiltas Bartone, Didžiojoje Britanijoje. Jis „neša“ Bridžwoterio kanalą, kertantis Mančesterio kanalą. Juo gali praplaukti nedideli turistiniai laiveliai bei didžiuoliai laivai. Tai – pirmas ir vienintelis pakeliamas akvedukas pasaulyje, pastatytas Viktorijos epochos laikais.

Vienas iš įdomesnių statinių – Eivono akvedukas Škotijoje, taip pat Briare akvedukas Didžiojoje Britanijoje.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.